Specialiųjų tyrimų tarnyba baigė vieną iš dviejų ikiteisminių tyrimų, kurie šį pavasarį šalyje sukėlė triukšmingą rezonansą kaip "medikų korupcijos byla". Prieš teismą stos buvęs sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Romualdas Dobrovolskis, bendrovės "Medsanta" direktorius Vidmantas Damalakas ir bendrovės "Apex Medicus" direktorė Eglė Žukauskienė.
© Corbis/Scanpix
Visiems jiems pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį, numatančią atsakomybę už dokumentų klastojimą ir netikrų dokumentų panaudojimą. Už tai gali būti skiriama bauda, areštas arba iki 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį patvirtino kaltinamąjį aktą ir išsiuntė bylą Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui.

Kaip sakė šios prokuratūros prokuroras Ernestas Vainas, byloje įrodinėjamas dokumentų klastojimo faktas, pasirašant beveik 3,5 mln. litų vertės sutartį dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninei skirto angiografinio rentgeno aparato pirkimo bei renovavimo.

Prokuroro teigimu, šią sutartį pasirašę asmenys pasinaudojo "nešvariais lobistiniais ryšiais" ir veikė privačios bendrovės interesais, tiesiog reketuodami valstybę. Nesant biudžete numatytų lėšų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo verčiama kitų sektorių sąskaita surasti pinigų sutartyje nurodytai rentgeno aparatūrai įsigyti bei renovuoti, o už šios sutarties sąlygų nevykdymą buvo numatyti ypač drastiški, po keletą tūkstančių litų per dieną, delspinigiai.

Anot E. Vaino, niekas neginčija, kad minėta rentgeno aparatūra ligoninei ir visam pajūrio regionui buvo reikalinga. Tačiau jeigu iš tiesų būtų deramai atstovaujama valstybės interesams, buvo galima suderėti mokesčių mokėtojams daug palankesnes sutarties sąlygas bei apsidrausti nuo didelių problemų sutarties nevykdymo atveju, sakė prokuroras.

Tyrimo duomenimis, K. R. Dobrovolskis jau nebūdamas ministru, bet dar neperdavęs visų ministerijos valdymo reikalų naujajam ministrui Juozui Olekui, sutartį pasirašė atgaline data. Todėl ministras J. Olekas buvo priverstas skubiai ieškoti lėšų, keisti ir švelninti sutarties sąlygas, kad jo pirmtako prisiimtus įsipareigojimus ministerija galėtų įvykdyti.

Sutartis dėl šio rentgeno aparato pirkimo formaliai buvo pasirašyta būtent tą dieną, kai tuometinis prezidentas Rolandas Paksas pasirašė dekretą dėl ministro K. R. Dobrovolskio atleidimo iš pareigų - 2004 metų kovo 6-ąją. Tai buvo paskutinė ministro darbo diena. Tačiau STT pareigūnai nustatė, kad iš tikrųjų sutartis buvo pasirašyta vėliau, kovo 14 dieną, kai K. R. Dobrovolskis jau nebebuvo ministras.

STT taip pat tiria aplinkybes, susijusias su konkursu dėl medicinos įrangos dienos chirurgijos centrams įsigyti. Šios įrangos vertė - daugiau kaip 6 mln. litų. Be to, STT aiškinasi rentgeno aparatų (jų vertė siekia 8 milijonus litų) pirkimo ir pardavimo sutarties teisėtumą. Sutartį dėl šios įrangos pirkimo šių metų kovo 19 dieną Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė su bendrove "Limeta".

Pasak prokuroro E. Vaino, minėtas ikiteisminis tyrimas taip pat turėtų būti užbaigtas artimiausiu metu ir dar šį mėnesį bylą turėtų būti išsiųsta teismui.

Pradėję ikiteisminius tyrimus, balandį STT pareigūnai vieną po kito sulaikė kelis SAM pareigūnus ir medicinos įranga prekiaujančių privačių bendrovių savininkus.

Be jau minėtų įtarimų dėl klastojimo, įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba buvo pateikti buvusiam SAM vyriausiajam specialistui Arūnui Sekonui ir valstybės sekretoriui Vidmantui Žilinskui, dėl kurstymo piktnaudžiauti ir bendrininkavimo - bendrovės "Limeta" generaliniam direktoriui Vytautui Zimnickui bei bendrovės "Medita" direktoriui Vidmantui Kačkui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (104)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (186)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (281)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (560)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (54)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (193)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...