Svetimo buto pardavimo aferą organizavęs buvęs Seimo narys Algirdas Ivanauskas kruopščiai pasirengė nusikaltimui, jo ir bendrininkų atlikti nusikalstami veiksmai – labai įžūlūs.
Algirdas Ivanauskas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Taip trečiadienį konstatavo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, buvusį politiką pripažinęs kaltu dėl pasikėsinimo užvaldyti didelės vertės svetimą turtą bei netikrų dokumentų pagaminimo ir panaudojimo.

Teisėjas Gediminas Viederis paskelbė, kad A. Ivanauskas už grotų privalės praleisti pustrečių metų. Tokią pačią bausmę teismas skyrė ir daug kartų teistam 29 metų Laimiui Sebeikai, kurį teismas pripažino A. Ivanausko atliktos nusikalstamos veikos vykdytoju. Anot teismo, L. Sebeika yra socialiai pavojingas, recidyvistas.

Švelnesnių bausmių sulaukė tik L. Sebeikos brolis Remigijus bei Rimgaudas Kavaliūnas, kurie visiškai pripažino savo kaltę. Teismas nusprendė, kad R. Sebeika kalės pusantrų, o R. Kavaliūnas – vienerius metus.

Tuo tarpu nuo pareigūnų pasislėpusio nuteistųjų bendrininko Mato Marcinkevičiaus byla yra išskirta, ji turėtų būti nagrinėjama, kai kaltinamasis bus surastas.

Byloje dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo ir pasikėsinimo jį įgyti, netikrų dokumentų pagamino, laikymo ir panaudojimo A. Ivanauskas ir L. Sebeika kaltę pripažino tik iš dalies.

Teismas nustatė, kad grupuotės nariai, kuriems vadovavo A. Ivanauskas, bandė už 90 tūkst. litų parduoti jiems nepriklausantį Lazdynų mikrorajone esantį dviejų kambarių butą, kurio tikroji rinkos vertė buvo 152 tūkst. litų.

Pasak teismo, organizuotos grupės nariai, žinodami, jog Lazdynuose esantis butas priklauso Andrejui Semaškai, kurio buvimo vieta nežinoma, ir tai, kad šio buto paveldėjimo procedūra nėra baigta, be turto savininko žinios ir sutikimo neteisėtai disponuodami svetimais dokumentais Alytaus notaro biure pagamino netikrą įgaliojimą.

Nustatyta, kad pas notarę R. Kavaliūną ir L. Sebeiką nuvežė A. Ivanauskas. Notarei buto šeimininku Andrejumi S. prisistatęs L. Sebeika įgaliojo R. Kavaliūną tvarkyti visus su buto paveldėjimo procedūra susijusius klausimus bei vėliau šį butą parduoti.

Šio netikro įgaliojimo pagrindu po kiek laiko pas kitą notarą Vilniuje buvo įgyti buto paveldėjimo dokumentai, kurie netrukus buvo užregistruoti Registrų centre.

Apie parduodamą butą grupuotės nariai paskelbė internete. Siekdami greito sandorio skelbime jie nurodė mažesnę nei rinkos vertė parduodamo turto kainą – 90 tūkst. Lt. Pinigus vyrai ketino pasidalinti.

Į skelbimą atsiliepus pirkėjui A. Ivanauskas telefonu L. Sebeikai ir R. Kavoliūnui davė nurodymus, kad su pirkėju reikia sudaryti sutartį ir paimti rankpinigius. Kai pirkėjas sutartį pasirašė ir sumokėjo 5 tūkst. Lt rankpinigių, buto pardavėjus sulaikė pareigūnai. Paaiškėjo, kad butą ketinęs pirkti vyras taip pat buvo pareigūnas.

Bylos nagrinėjimo metu L. Sebeika tvirtino, kad dar likus mėnesiui iki kaltinamųjų sulaikymo jis esą kreipėsi į pareigūnus ir pranešė apie ketinimus sukčiavimo būdu parduoti butą. Tačiau teismas nenustatė, kad L. Sebeika būtų bendradarbiavęs su pareigūnais, o konstatavo, kad su bendrais jis padarė nusikalstamą veiką.

DELFI primena, kad ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad buto savininkas 2008-ųjų gruodį buvo rastas miręs Karoliniškių mikrorajono namo laiptinėje, tačiau jo kūnas iki 2009-ųjų liepos buvo neatpažintas.

Taip pat buvo nustatyta, kad buto savininko mirtis nebuvo smurtinė, tačiau byloje surinkta duomenų, kad vienas iš kaltinamųjų neteisėtai prieš buto savininko valią įsibrovė į jo butą ir pagrobė šiame bute buvusius dokumentus, kurie vėliau buvo panaudoti organizuotos grupės nusikalstamai veikai vykdyti.

Prokuroras: operatyvūs policijos veiksmai užkirto kelią buto pardavimui

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroro Vytauto Kukaičio, remdamasis ikiteisminio tyrimo metu surinktų bei teisminio nagrinėjimo proceso eigoje patikrintų duomenų pagrindu teismas priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą.

„Ši sudėtingo mechanizmo baudžiamoji byla buvo išaiškinta ekonominės policijos pareigūnams atliekant slapto pobūdžio operatyvinius veiksmus neatskleidžiant savo tapatybės, operatyvūs ir gerai koordinuoti policijos pareigūnų veiksmai užkirto kelią neteisėtam buto pardavimui, nespėjus buto perleisti apie apgaulę neįtariantiems pirkėjams“, – sakė prokuroras V. Kukaitis.

Tiesa, nuosprendį nuteistieji dar galės apskųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

A. Ivanauskas parlamentaru buvo išrinktas 2004-2008 metų kadencijai. Į Seimą jis pateko pagal Darbo partijos sąrašą, po dvejų metų su keletu buvusių „darbiečių“ įkūrė Pilietinės demokratijos partiją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (112)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (17)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Signalas išvykusiems: Lietuvoje verslas neranda 20–30 tūkst. darbuotojų (461)

„Mes turime dažniau klausyti jaunimo. Dažnai galvojame, kad vyresni – protingesni ir daugiau...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (10)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (67)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

Apmaudi klaida: įvaikinto, o vėliau biologiniam tėvui grąžinto kūdikio gyvenimas baigėsi tragiškai (1)

Vienai porai buvo priteista 3,25 mln. dolerių kompensacija, kai jų įvaikintą kūdikį nužudė...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ namuose atliko kratą, pareikšti įtarimai (137)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Didi diena: atidengtas paminklas A. Komskio nušautam pareigūnui Ramziui (65)

Trečiadienį Vilniaus rajone, Mickūnuose, atidengta skulptūra, skirta tarnybos metu žuvusiems...

Į Vilnių grįžęs „Dinner in the Sky“ vilios estiškais patiekalais ir gražiausiomis savaitės asmenukėmis (10)

Trečiadienį prasidėjo šeštoji gurmaniška „Dinner in the Sky“ viešnagė Vilniuje....

Ar naršyti internete darbo metu – nusikaltimas? (19)

Kas naujo internetinėse parduotuvėse? Kas rašoma „Facebook`e“? Gal atsirado naujų pasiūlymų...