Buvęs Prezidentas grįžta, vedinas ir ekonominių motyvų

 (21)
Konservatorių viena lyderių Rasa Juknevičienė neabejoja, kad kadenciją baigusio prezidento Algirdo Brazausko pareikšta parama besiformuojančiam kairiųjų blokui yra susijusi su jo ketinimais sugrįžti į aktyviąją politiką.
"Normalu, kai buvęs kairiųjų lyderis ir tebeturintis autoritetą sveikina kairiųjų koaliciją", trečiadienį BNS korespondentui sakė R. Juknevičienė. Ji yra konservatorių partijos pirmininko pavaduotoja ir Seimo vicepirmininkė.

"Ar tai reiškia jo sugrįžimą į politiką? Matyt, kad taip, nes A. Brazauskas tapo aktyviu visuomeniniame gyvenime ir neslepia, kad galbūt sugrįš į aktyviąją politiką", samprotavo konservatorė.

Kaip galimas priežastis R. Juknevičienė nurodė tai, kad "galbūt nuvylė įpėdiniu paskirtas Artūras Paulauskas, nesugebėjęs laimėti prezidento rinkimus".

Be to, pasak R. Juknevičienės, "galbūt galvojama apie naują politinį išsidėstymą, sustiprinant tradicines kairiąsias jėgas, kurios galėtų susijungti su A. Paulausko vadovaujama Naująja sąjunga (socialliberalais)".

R. Juknevičienė teigė, jog jai "įdomus" pasirodė A. Brazausko pareiškimo sakinys dėl prastos šalies ūkio būklės.

Pasak A. Brazausko, "po vadinamojo restruktūrizavimo ir privatizavimo gali būti padaryta nepataisoma žala naftos ir dujų ūkiui, energetikai geležinkeliams".

"Aš esu įsitikinusi, kad ne vien politiniai motyvai skatins grįžti į politiką, yra ekonominių motyvų, ir jų pagrindas - konkrečios ekonominės struktūros", sakė R. Juknevičienė.

Konservatorės teigimu, "tautinis kapitalas", kuris "iš dalies yra susijęs su sovietine nomenklatūra, ieško išėjimo į politinę areną".

R. Juknevičienės teigimu, "tai buvo bandoma daryti per Gediminą Vagnorių, nebelikus to kanalo, bus bandoma daryti per A. Brazauską".

Konservatorė pabrėžė, kad būtent minėtos ūkio šakos yra susijusios "su pinigais, ateinančiais iš Rusijos", jose pastaruoju metu "išryškėjo korupcija ir valstybinių pinigų perpumpavimas į privačias rankas".

Kaip skelbta, neseniai 68-erių metų A. Brazauskas užsiminė galįs grįžti į politiką. Apžvalgininkų nuomone, jis galėtų imtis vadovauti plačiam kairiųjų jėgų blokui.

A. Brazauskas vadovavo LDDP, kai ji 1992 metais laimėjo Seimo rinkimus. Iš LDDP jis pasitraukė, 1993 metais tapęs Lietuvos prezidentu, kaip numato Konstitucija.

Prezidento A. Brazausko kadencija baigėsi 1998 metų pradžioje, tačiau jis ir dabar tebelieka vienu populiariausių tarp Lietuvos politikų ir visuomenės veikėjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (17)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (32)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (45)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (11)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.