Buvęs "Lietuvos geležinkelių" vadovas turės mokėti palūkanas

 (1)
"Lietuvos geležinkeliai" turi persvarstyti buvusio šios bendrovės vadovo Stasio Labučio buto pirkimo - pardavimo sutartį ir išieškoti nustatytą palūkanų normą, nutarė Susisiekimo ministerijos komisija.
Ji nustatė, kad specialiosios paskirties akcinė bendrovė (SPAB) "Lietuvos geležinkeliai" 1996 metais buvo sudariusi sutartį su uždarąja akcine bendrove (UAB) "Troba" dėl 113 kvadratinių metrų ploto buto ir 20 kvadratinių metrų ploto garažo statybos.

Iki 1999 metų kovo 10 dienos "Lietuvos geležinkeliai" už minėtą statybą pervedė UAB "Troba" 274 260 litų.

Buvęs įmonės vadovas S. Labutis gegužės mėnesį "Lietuvos geležinkeliai" valdybos paprašė parduoti jam šį butą išsimokėtinai.

Valdyba nusprendė parduoti butą S. Labučiui pagal buto pirkimo - pardavimo sutartį, grąžinant bendrovei panaudotas statybai lėšas per 15 metų.

Susisiekimo ministerijos komisijos nuomone, "Lietuvos geležinkeliai" šią sutartį turi persvarstyti ir išieškoti nustatytą palūkanų normą.

S. Labutis teisme greičiausiai nesunkiai apsigintų nuo galimo "Lietuvos geležinkelių" ieškinio, remdamasis ta pačia sutartimi.

Metų pradžioje įmonės vadovybė, įskaitant S. Labutį, buvo nušalinta, "Lietuvos geležinkeliams" pernai patyrus per 50 mln. litų nuostolį.

Kovą S. Labutis buvo laimėjęs konkursą vadovauti Susisiekimo ministerijos Geležinkelių transporto departamentui, tačiau po spaudos komentarų susisiekimo ministras su S. Labučiu nesudarė darbo sutarties.

S. Labučio sutartis dėl buto ištirta, Seimo kancleriui Jurgiui Razmai pateikus paklausimą ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui dėl netvarkos administruojant "Lietuvos geležinkelių" bendrovę.

Parengti atsakymą, įskaitant dėl tantjemų išmokėjimų, Vyriausybės vadovas pavedė susisiekimo ministrui Rimantui Didžiokui.

Kaip pranešė Seimo spaudos tarnyba, nustatyta, jog buvusiam bendrovės generaliniam direktoriui S. Labučiui 1997 metais tantjemų buvo išmokėta 30942,90, 1998 metais - 43905,60 litai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (8)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (27)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (38)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (840)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (9)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.