Buvęs gynybos ministras kritikuoja Lietuvos pasyvumą

Buvęs Baltarusijos gynybos ministras Pavel Kozlovskij tikina, kad oficialus Vilnius turėtų aštriai reguoti ne tiek dėl konkrečios personalijos, bet dėl vis labiau ir atviriau Baltarusijoje įsigalinčio prezidento Aleksandro Lukašenkos diktatoriško režimo.
Taip jis TV3 televizijos žinių tarnybai komentavo Lietuvos oficialią poziciją, Baltarusijos valdžiai nusprendus paskirti taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu įtariamą generolą Vladimirą Ushopčiką gynybos ministro pavaduotoju.

"Dabartinės valdžios vykdoma politika turi kelti didesnį susirūpinimą Lietuvos, kaip artimiausios kaimynės, visuomenės tarpe", sakė buvęs ministras TV3 žinioms.

Kaip žinoma, Lietuvos URM praėjusią savaitę pareiškė, kad toks paskyrimas neatitinka geros kaimynystės santykių dvasios ir gali turėti neigiamos įtakos tolesnei dvišalių santykių plėtrai.

Be to, Lietuvos URM nusprendė atšaukti anksčiau numatytas politines konsultacijas su Baltarusijos URM. Dėl tos priežasties atidėtas aukšto Lietuvos URM pareigūno vizitas į Minską, kuris buvo numatytas birželio mėnesį.

V. Uschopčikas, kuriam dabar 54-eri, Lietuvoje yra patrauktas kaltinamuoju antivalstybinio 1991 metų sausio 13-sios sąmokslo byloje.

Iš viso 14 taikių žmonių žuvo ir šimtai buvo sužeisti per nepavykusį sovietų armijos, KGB ir kompartijos mėginimą nuversti nepriklausomybę paskelbusią Lietuvos valdžią.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (215)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (36)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (35)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (66)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (907)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.