Visuomeninė organizacija Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (LPKTB) ketvirtadienį paragino prezidentą Rolandą Paksą atsistatydinti, nes tai esanti "vienintelė galimybė sutraukyti pančius, į kuriuos jis yra įsipainiojęs".
Antanas Stasiškis
© "Lietuvos žinios"
LPKTB pareiškime, kurį pasirašė bendrijos pirmininkas parlamentaras Antanas Stasiškis ir valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas, teigiama, jog Rusijos spectarnybos - "KGB įpėdiniai" rado "paprastą, efektyvų ir, palyginti, nebrangų būdą užvaldyti valstybę - prasiskverbti į aukščiausias valdžios struktūras".

Anot buvusių sovietinių politkalinių ir tremtinių, "pirmąja auka" tapo pats prezidentas R.Paksas. LPKTB kritikuoja prezidentą už draugystę su sraigtasparnių bendrovės "Avia Baltika" vadovu, R.Pakso rinkimų kampanijos rėmėju Jurijumi Borisovu, paaukojusiu 1,2 mln.litų.

"Vien šios pažinties, vien šios, viešos ir neviešos, draugystės užtenka, kad Jūs nebegalėtumėt būti Prezidentu. Juk Jūs esate nupirktas. Svarbiausia, - nupirktu esate laikomas", - teigiama LPKTB pareiškime.

"Per tą patį asmenį kitos valstybės organizacija, susijusi su slaptosiomis tos šalies tarnybomis, nurodo, kaip formuoti prezidento patarėjų korpusą. Ir Jūs vis dar įsivaizduojate esąs prezidentu?", - retoriškai klausia buvę politkaliniai.

"Valstybės saugumo departamento (VSD) prezidentūrai pateikta slapta informacija, tarpininkaujant lengvo elgesio poniutėms, aptarinėjama su suinteresuotomis verslo ir tarptautinėmis nusikaltėlių struktūromis. Ar tai jau išdavystės riba? Ar gi to neužtenka, kad nebebūtumėte Prezidentu?, - rašoma pareiškime.

VSD generalinis direktorius Mečys Laurinkus praėjusią savaitę viešai paskelbė, kad Prezidentūrai perduota slapta medžiaga apie nusikaltimus neretai atsidurdavo kontrabandininkų rankose. Paviešintoje VSD pažymoje minima Lietuvos pilietė Renata Smailytė, kuri, kaip manoma, tarpininkaudavo tarp valdžios pareigūnų ir abejotinos reputacijos asmenų.

"Šiandien svarbiausia, kad situacija nevirstų nepataisoma tragedija. Prezidento atsistatydinimas vienintelė galimybė sutraukyti pančius, į kuriuos jis yra įsipainiojęs", - konstatuoja LPKTB.

Lietuvos Prezidentūrą jau dvi savaites krečia skandalas, Valstybės saugumo departamentui pateikus pažymą ir kitus duomenis apie prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikaltėliais ir ginklų pirkėjais iš terorizmą remiančių šalių.

Skandalui ištirti suformuota laikinoji parlamentinė komisija, kuri jau gavo įrodymų, jog prezidento R.Pakso patarėjai palaikė ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis, tarp jų - prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Remigijus Ačas, kurio įgaliojimai sustabdyti nuo skandalo pradžios.

Generalinė prokuratūra savo ruožtu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl grasinimų prezidentui. Byloje J.Borisovas apklaustas kaip įtariamasis. Manoma, kad siekdamas posto Prezidentūroje, J. Borisovas per R.Ačą ir kitus asmenis darė spaudimą prezidentui R.Paksui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (34)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (835)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (23)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (75)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (1)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (34)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (26)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (630)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (22)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...