Bus apklaustas R. Paksas

Tai antradienį Seimo plenariniame posėdyje pranešė Generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia.

Anot jo, Rusijos prašymas dabar negali būti įvykdytas todėl, kad R. Paksas yra išvykęs į užsienį.

"Pagalba bus suteikta, o kokie bus rezultatai, aš negaliu pasakyti", sakė K. Pėdnyčia. Jo teigimu, Rusijos teisėsaugininkai prašo R. Paksui pateikti 13 klausimų.

Baudžiamoji byla Rusijoje, dėl kurios Vilniuje turėjo būti apklausiamas R. Paksas, buvo iškelta, tiriant Chantų-Mansių autonominės srities sanitarinės epideminės stoties veiklą. Tuomet R. Pakso vadovaujama "Restako" bendrovė šios stoties užsakymu atliko statybos darbus.

Rusijos teisėsaugininkai aptiko, kad 1996 metų pradžioje ta stotis 200 tūkst. JAV dolerių pervedė į asmeninę R. Pakso sąskaitą Austrijos banke.

Pats ekspremjeras teigia, kad tai buvo "Restako" pinigai, kurie buvo gelbėjami nuo bankų krizės Lietuvoje. R. Pakso teigimu, tam pritarė visi bendrovės akcininkai, o vėliau pinigai buvo grąžinti į bendrovės kasą.

1999 metų balandį buvo gautas Rusijos teisėsaugininkų prašymas padėti apklausiant "Restako" darbuotojus dėl pinigų pervedimo bei padaryti kai kurių dokumentų kopijas.

Tuometinis Vilniaus meras, o vėliau - premjeras R. Paksas byloje apklaustas nebuvo, o per pusantros savaitės paruoštas atsakymas į Rusiją nebuvo išsiųstas daugiau nei pusmetį.

Vilniaus apygardos prokuratūra, atlikusi tarnybinį patikrinimą, pasiūlė nubausti papeikimu sostinės apylinkės prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Virginijų Sabutį.

Buvo nustatyta, kad V. Sabutis pažeidė tarnybinę drausmę ir savo viršininkams melavo apie teisinės pagalbos neįvykdymo priežastis.

Nustatyta, kad vyriausiasis prokuroras V. Sabutis neužtikrino užsienio valstybės teisinės pagalbos prašymo įvykdymo ir tuo šiurkščiai pažeidė generalinio prokuroro įsakymą dėl teisinės pagalbos pavedimo vykdymo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (19)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (97)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (8)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (177)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (246)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Augulienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.