Buriasi nukentėjusieji nuo teisėsaugos

 (2)
Nuo teisėsaugos aplaidumo ir piktnaudžiavimo bei įvairių aferų nukentėję asmenys kviečiami burtis į "Sąjūdį už teisės atkūrimą".
Be to, Lietuvos Sąjūdis steigia komisiją "Už teisę mūsų šalyje".

Tai trečiadienį spaudos konferencijoje pranešė Seimo narys konservatorius Rytas Kupčinskas bei keli praeityje nuo teisėsaugos nukentėję asmenys - Stefanija Veversevičienė, Jonas Aleksandravičius bei Petras Marcinka.

Jie teigė, kad neretai nuo pareigūnų aplaidumo ir piktnaudžiavimo nukentėję asmenys negali pasiekti tiesos, nes teisėsaugininkų "uždarame rate" vienas gina kitą.

Anot nukentėjusiųjų, neretai žmonės netesėtai kalinami, tačiau jų skundų neišgirstama. Niekas deramai nesirūpina asmenimis, nukentėjusiais nuo įvairių bankrutavusių bankų, holdingų, verslo "piramidžių".

S. Veversevičienės teigimu, būtina įkurti instituciją, kuri kontroliuotų įvairaus lygio teisėsaugos pareigūnų veiklą.

Seimo narys R. Kupčinskas teigė, kad naujų institucijų kūrimas nėra būtinas, tačiau svarbu užtikrinti įstatymų veikimą, pagerinti esamų institucijų darbą. Anot parlamentaro, derėtų pagerinti Seimo ir Prezidentūros darbą skiriant ir tvirtinant įvairaus lygio teisėjus.

Kaip svarbiausią aspektą užtikrinant deramą teisėsaugos institucijų darbą Seimo narys nurodė visuomenės pagalbą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (7)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (459)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.