Britų mokslininkas rašys Lietuvos istoriją

Prezidentas Valdas Adamkus žymiam britų mokslininkui Norman Davies (Normanui Deivisui) pasiūlė parašyti Lietuvos istoriją.
Pirmadienį kalbėdamas per Lenkijos radiją, istorikas nesakė, ar imsis šio darbo, tačiau pabrėžė, jog pasiūlymas jį labai domina.

Puikiai lenkiškai kalbantis N. Davies yra labai populiarus Lenkijoje, pirmiausia dėl savo dviejų tomų Lenkijos istorijos.

Prezidento konsultantas Česlavas Okinčycas sakė BNS, kad tokį siūlymą V. Adamkus pateikė prieš metus, kai N. Davies lankėsi Vilniuje ir dalyvavo čia surengtoje istorikų konferencijoje.

Pasak konsultanto, mokslininkas iš esmės priėmė V. Adamkaus pasiūlymą ir dabar tariamasi dėl darbo sąlygų.

Lietuvos istoriją N. Davies pradėtų rašyti po trejų metų, knygą greičiausiai spausdintų JAV ir Didžiosios Britanijos leidyklos.

Č. Okinčycas mano, kad Lietuvai būtų labai naudinga, jei požiūrį į jos istoriją pateiktų žinomas britų istorikas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (73)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičiaus pasidalino prognozėmis (81)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (111)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (190)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (743)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.