Britai siūlo IAE bloką perdaryti į dujomis maitinamą jėgainę

 (1)
Britų koncernas "National Power" siūlo uždaromos Ignalinos atominės elektrinės pirmąjį bloką perdaryti į dujinę jėgainę.
Apie tai pranešė ūkio ministras Valentinas Milaknis po susitikimų Londone. Penktadienį ūkio ministras dalyvavo pasitarime Prezidentūroje, į kurį buvo pakviestas ir premjeras Andrius Kubilius.

Pastarojo atstovas spaudai Audrius Bačiulis sakė žurnalistams, kad britų kompanija siūlo "savo rizika ir už savo pinigus" perdirbti vieną IAE bloką į paprastą elektrinę, maitinamą dujomis.

Pagal šį projektą būtų perdaromas pirmasis jėgainės blokas, kurį Lietuva įsipareigojo uždaryti iki 2005-ųjų metų.

"Tai yra pirmoji rimtos firmos suformuluota idėja, kaip galima panaudoti IAE infrastruktūrą ir spręsti socialines vietos problemas", kalbėjo A. Bačiulis.

Jo teigimu, kai kurių pareigūnų siūlymai statyti naują šiuolaikinį reaktorių yra nerealūs dėl didelių įgyvendinimo kaštų, o "štai dujinė alternatyva - labai ir labai reali".

Pasak A. Bačiulio, britų iniciatyvos realizavimui būtų labai naudingas "Šiaurės dujų žiedo" projektas, numatantis Norvegijos gamtinių dujų tiekimą į Baltijos jūros regiono valstybes.

Atstovas spaudai akcentavo, kad "Šiaurės dujų žiedas" atsipirktų, jei Norvegija eksportuotų 10 milijardų kubų dujų. Lenkija ketina pirkti 5 milijardus kubus, Lietuva dabar iš Rusijos kompanijos "Gazprom" perka 2,5 milijardų kubų dujų.

"Jei IAE būtų perdaroma į dujinę jėgainę, mes taip pat 5 milijardus paimame", kalbėjo A. Bačiulis.

Lietuva savo pozicijas dėl dalyvavimo projekte "Šiaurės dujų žiedas" ketina suformuluoti iki liepos mėnesio.

Susitikime Prezidentūroje taip pat buvo aptartos koncerno "Mažeikių nafta" derybos su Rusijos kompanijomis dėl ilgalaikio naftos žaliavos tiekimo bei elektros tilto į Vakarus statyba.

Pasak A. Bačiulio, derybos su naftos bendrove "Jukos" yra "ypatingai įsibėgėjusios, per artimiausią mėnesį tikėtini labai neblogi rezultatai".

Tačiau atstovas spaudai nekonkretizavo, ar kalbama apie Vyriausybės turimų koncerno "Mažeikių nafta" akcijų pardavimą, ar apie ilgalaikio tiekimo sutartis.

Pokalbyje premjeras bei ūkio ministras informavo prezidentą Valdą Adamkų apie Lietuvos ir Lenkijos projekto dėl elektros tilto į Vakarus tiesimo perspektyvas.

A. Bačiulio teigimu, Lenkijos vyriausybė nutarė per artimiausius dvejus metus sujungti abiejų valstybių elektros tinklus, kuriais būtų eksportuojama Lietuvos elektros energija.

Apie tai ketvirtadienį Danijoje viešėjusį V. Kubilių informavo Lenkijos premjeras Jerzy Buzekas. Tos pačios dienos vakare konkrečias projekto detales Varšuvoje aptarė Lietuvos ūkio ir Lenkijos energetikos ministrai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (173)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (65)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (458)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (84)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (166)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.