Šį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime valdančiajai Seimo saugumai gali būti suduotas skaudus smūgis. Dienraščio "Lietuvos žinios" duomenimis, socdemų partnerių socialliberalų vadovas Artūras Paulauskas suvažiavime gali pranešti, jog Naujoji sąjunga kol kas neketina jungtis su skandalų draskoma LSDP.
Artūras Paulauskas
© ELTA
Pasak "Lietuvos žinių" galimam A.Paulausko pareiškimui dėl nuosaikesnių santykių su koalicijos partneriais pritaria ir nemažai eilinių NS narių. Dienraščio teigimu, kai kurie socialliberalai neoficialiai svarsto galimybę NS ir LSDP jungimosi atveju prisišlieti prie prezidentine vadinamos Liberalų demokratų partijos frakcijos.

Viešai socialliberalai tvirtina, jog skilimo jų gretose nėra. NS pirmininko pavaduotojas Gediminas Jakavonis teigė "nieko negirdėjęs ir neturįs jokių komentarų" apie tai, kokį pareiškimą koalicijos partnerių suvažiavime ketina perskaityti NS vadovas A.Paulauskas.

Apie galimą NS ir LSDP susijungimą viešai prieš kurį laiką prabilo A.Brazauskas. Premjeras pareiškė, kad LSDP atvira visoms partijoms, o su NS jie galėtų kalbėti ne apie "susijungimą", bet aptarti socialliberalų "prisijungimą" prie LSDP.

Seimo pirmininko, NS lyderio A.Paulausko ir LSDP vadovų pozicijos pastaruoju metu ypač išsiskyrė sprendžiant į vadinamąjį "sekimo skandalą" įsivėlusių vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio ir policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus problemą. Pastarąjį pareigūną ginti ėmęsis A.Paulauskas pareiškė priešingą poziciją nei J.Bernatonį palaikęs premjeras Algirdas Brazauskas ir prezidentas Rolandas Paksas.

"Lietuvos žinių" duomenimis, per šeštadienį vyksiantį LSDP suvažiavimą, renkant naują partijos tarybą, gali iškilti ir partijos pirmininko pavaduotojų klausimas. Jų kandidatūras turėtų apsvarstyti naujoji partijos taryba, tačiau jos posėdis gali būti atidėtas, kol įvyks referendumas dėl Lietuvos narystės ES.

Teigiama, kad vietoj dabartinių 11 LSDP pirmininko pavaduotojų žadama siūlyti 6. Prognozuojama, kad 3 pavaduotojai turėtų būti iš vadinamojo "senojo" Aloyzo Sakalo socialdemokratų sparno, kad partijoje būtų išlaikyta pusiausvyra ir sumažinta trintis tarp buvusių Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) ir socdemų atstovų.

Kol kas neaišku, kas bus pirmasis partijos pirmininko pavaduotojas. Dienraščio žiniomis, į šį postą pretenduoja buvusiai LDDP atstovaujantis Česlovas Juršėnas bei "senųjų" socdemų lyderis Vytenis Andriukaitis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (348)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (58)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (4)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (55)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (293)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (6)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (28)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...