Blaškymasis dėl Ignalinos AE - rinkimų žaidimas

 (4)
Priėmus Ignalinos atominės elektrinės pirmojo bloko uždarymo įstatymą, opozicijos politikų blaškymasis dėl jėgainės ateities atrodo "juokingas ir apgailėtinas", pareiškė Lietuvos žalieji.
"Kelis metus trukusio Nacionalinės energetikos strategijos svarstymo Seime turėjo pakakti visiems už ir prieš išsiaiškinti. Kai sprendimas jau priimtas, Ignalinos AE korta nebeturėtų būti lošiama priešrinkiminiuose žaidimuose", teigiama ketvirtadienį išplatintame Lietuvos žaliųjų judėjimo pareiškime.

Lietuvos žaliųjų judėjimas peikia Centro sąjungos, LDDP, Socialdemokratų partijos ir Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos politikų poziciją dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) pirmojo bloko uždarymo.

Minėtos politinės jėgos priešinosi IAE pirmojo bloko uždarymo įstatymo priėmimui Seime, įžvelgusios jame ekonominę žalą Lietuvai.

Žalieji mano, kad prieštaraujančių IAE uždarymui šnekos apie "pigią" ir "saugią" atominę energiją, būtinybę Lietuvai nukelti IAE uždarymą ar net statyti naują AE yra "tik pigūs priešrinkiminiai triukai".

"Vien iš pagarbos Černobylio aukoms, politikai neturi moralinės teisės spekuliuoti atominiais reaktoriais tartum šlapia dešra", teigia žalieji.

Šį mėnesį priimtas įstatymas numato, kad IAE pirmasis blokas bus uždarytas iki 2005 metų. Toks įsipareigojimas buvo laikomas viena iš sąlygų gauti tarptautinių donorų finansinę paramą jėgainės uždarymui.

Preliminariai vertinama, kad bloko uždarymas kainuos iki 20 milijardų litų.

Žalieji primena, kad IAE uždarymui reikalingas lėšas reikės investuoti ne iškart, o per kelis dešimtmečius, kad uždarius IAE pirmą bloką daugiau darbo turės Elektrėnų, Kauno, Vilniaus elektrinės, besiformuojantys rinkos santykiai energetikoje pritrauks daugiau investicijų, sukurs naujas darbo vietas, skatins energijos gamintojų konkurenciją, naudingą vartotojams.

"Todėl opozicijos politikų populistinius pareiškimus prieš birželyje įvyksiančią donorų konferenciją dėl IAE uždarymo finansavimo vertiname kaip negarbingą elgesį", pareiškė žalieji.

Žalieji ragina opozicinių partijų vadovus užuot "mojavus kumščiais po muštynių", užsiimti "rimtesniais darbais: energijos taupymo programų įgyvendinimu, atsinaujinančių energijos šaltinių vystymu, Visagino miesto socialinių problemų sprendimu, naujų darbo vietų kūrimu Ignalinos AE regione, verslo ir rinkos santykių plėtra Lietuvos energetikos sektoriuje".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (213)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (36)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (35)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (66)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (907)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.