Paskutinę liepos mėnesio dieną Kaune vyksiančios JAV mirusio garsaus lietuvių poeto Bernardo Brazdžionio laidotuvės bus transliuojamos per internetą.
B.Brazdžionio palaikai
© BNS foto
Kaip pranešė poeto anūkė, nacionalinė Lietuvos televizija sutiko filmuoti B. Brazdžionio laidotuvių apeigas ir jas rodyti per internetą adresu http://www.tv.lt .

Poeto balzamuoti palaikai į Lietuvą atvežti sekmadienį. Pirmadienį ir antradienį atsisveikinti su B.Brazdžioniu bus galima Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje, o antradienį nuo 17 valandos - ir Kauno Arkikatedroje.

Antradienį Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius aukos šv. Mišias, bus skaitomos eilės, gros sakralinė muzika. Trečiadienį nuo ankstaus ryto bažnyčioje giedos Kauno miesto chorai, gros Kauno kamerinis orkestras, bus aukojamos šv. Mišios.

Liepos 31 dieną 13 valandą B.Brazdžionio palaikai bus išlydėti į Kauno Petrašiūnų kapines, kur jis bus laidojamas valstybės lėšomis. Poetas mirė liepos 11 dieną po sunkios ligos savo namuose Los Andžele, eidamas 96-uosius metus.

Los Andžele su B.Brazdžioniu buvo atsisveikinta liepos 17 dieną. Klasikinės lietuvių literatūros antologijoje B.Brazdžionis vadinamas vienu iškiliausių lietuvių poetų.

"Tai vienas iš nedaugelio lietuvių rašytojų, įgijusių ne vien literatūrinį statusą: jis tapo istorine figūra, simbolizuojančia lietuvių kultūros atsparumą ir pasipriešinimo dvasią negandų metais", - rašoma antologijoje.

B.Brazdžionis gimė 1907 metais vasario 2 dieną Steibekėlių kaime netoli Pumpėnų, Biržų apskrityje. 1908 metais jo šeima emigravo į JAV, bet 1914-aisiais vėl grįžo į Lietuvą. Pradžios mokyklą B.Brazdžionis lankė Žadeikiuose ir Pasvalyje. 1921-1929-aisiais mokėsi Biržų gimnazijoje.

Nuo 1924 metų B.Brazdžionis pradėjo rašyti ir spausdinti savo eilėraščius. 1929-1934 metais jis studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, taip pat pedagogiką Kauno Vytauto Didžiojo universitete, Humanitarinių mokslų fakultete. Baigęs universitetą, jis redagavo įvairius leidinius, kūrė, skelbė kritikos straipsnius ir knygų recenzijas.

1944-aisias B.Brazdžionis pasitraukė į Vakarus. Penkerius metus poetas gyveno Ravensburge (Vokietijoje), dalyvavo lietuvių tremtinių kultūriniame gyvenime, išleido poezijos rinkinių. 1949-asiais B.Brazdžionis persikėlė į JAV. Kurį laiką gyveno Bostone, dirbo Lietuvių enciklopedijos visuotinės literatūros skyriaus redaktoriumi ir linotipininku.

Persikėlęs iš Bostono į Los Andželą, 1955-1972 metais redagavo žurnalą "Lietuvių dienos". Amerikoje B.Brazdžionis išleido daug poezijos rinkinių.

B.Brazdžionis išleido apie 50 knygų ir poezijos rinkinių. Tarp jų - "Šaukiu aš tautą: piliakalnių balsai", "Meškiukas rudnosiukas", "Per pasaulį keliauja žmogus: rinktinė poezija", "Poezijos pilnatis", "Tarp žemės ir dangaus", "Šiapus ir anapus mūsų laiko" ir kitas.

Poetas dažnai rašė Vytės Nemunėlio, J.Brazaičio, J.Steibekio, B.Nardžio Brazdžionio, Jaunojo Vaidevučio slapyvardžiais. B.Brazdžioniui 1993-aisiais įteiktas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-ojo laipsnio ordinas, o 1998-aisiais - Gedimino 1-ojo laipsnio ordinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (334)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (56)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (1)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (53)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (269)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (4)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (26)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...

Požymiai, kad jūsų svoris normalus ir nereikia daugiau lieknėti (9)

Kartais aklavietė lieknėjant yra ženklas, kad reikia gero postūmio toliau savo tikslui pasiekti....