Bažnyčių išniekinimą Anykščių klebonas sieja su festivaliu „Velnio akmuo“

 (389)
Anykščių klebonas Stanislovas Krumpliauskas
Anykščių klebonas Stanislovas Krumpliauskas
© anyksta.lt nuotr.

„Tai velnio darbas, velnio apsėdimas. Protingas, tikintis žmogus tokių dalykų nedaro“, - taip apie Anykščių rajone išniekintas dvi šventoves sako Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas Stanislovas Krumpliauskas. Klebonas mano, kad išpuoliams įtakos turėjo jau keleri metai Anykščiuose vykstantis ekstremaliosios muzikos festivalis „Velnio akmuo“.

Maždaug prieš porą savaičių apiplėšta Troškūnų seniūnijos Surdegio bažnyčia – iš jo dingo paveikslai, žvakidės, ant žemės išmėtytos ostijos – šv. Komunijos. Įsibrovus į Juostininkų koplyčią, pavogtos metalinės žvakidės.

Pasak S. Krumpliausko, Troškūnų bažnyčioje ne tik ant žemės išbarstytos ostijos, tyčiotasi iš Švenčiausiojo sakramento, bet ir girtauta. „Reikia melstis už tuos piktadarius, kad Dievas jiems protą apšviestų“, - sakė klebonas.

Bažnyčių apiplėšime S. Krumpliauskas mato sąsajų su festivaliu „Velnio akmuo“. Vienais metais grupė iš Norvegijos „Mayhem“ pasirodymo metu naudojo kryžius, liturginius rūbus, kiaulės galvą. Tai įžeidė kai kurių tikinčiųjų jausmus, šie kreipėsi į Teisingumo ministeriją, dėl to ikiteisminį tyrimą pradėjo Anykščių prokurorai.

„Dabar matome to pasekmes. Norvegijoje dabar žmones šaudo (turimas omenyje Anderso Behringo Breiviko išpuolis - DELFI). Velnias yra velnias - tai blogis. Juk ir Anykščiuose buvo sunkus metalas, sunkus rokas – kam tie sadistiniai išpuoliai, kai apsišlakstę kraujais laksto, apversti kryžiai pakabinti, liturginiai rūbai“, - sakė S. Krumpliauskas.

„Velnio akmens“ festivalius klebonas laiko „satanistiniais“ ir turinčiais blogos įtakos. „Jei iškėlę pirštus į dangų bado, kad velnias – mūsų karalius, mūsų dievas... Tai blogio išraiška. Juk satanistai niekina, tyčiojasi, bjaurisi, niekina Dievą“, - kalbėjo klebonas, šventovių apiplėšimus siejantis su festivaliu.

Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis DELFI teigė, kad bažnyčios ir koplyčios apiplėšimai aktyviai tiriami. Įtarimai kol kas dar niekam nepareikšti. „Mes su tuo nesiejame tikrai“, - ryšio tarp „Velnio akmens“ ir šventovių apiplėšimo nemato pareigūnas.

www.DELFI.lt
 
389
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Vakarai baudžia Rusiją - ką darys V. Putinas (110)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:10
Įvestos sankcijos turės neigiamą efektą Kremliui, tad dabar reikia laukti Rusijos atsako Vakarams, sako politologas Nerijus Maliukevičius.

Kas vyksta tik filmuose, o kas – prie Žaliųjų ežerų (3)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:06
Ilgiausią darbo stažą – 38 metus – turintis Lietuvos gelbėtojas Jonas Slavinskas sako, kad bėgimas gelbėti skęstančiųjų, ką dažniausiai matome per filmus darant gelbėtojus, tėra tik kinas. Gelbėtojo kasdienybė ir realybė, pasak jo, visai kita.

V. Landsbergis: bijoma pasakyti, kad Rusija – teroristinė valstybė (93)

2014 liepos mėn. 31 d. 13:14
Buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako netikintis, kad Medininkų žudynių organizatoriai ir vykdytojai bus nuteisti jiems dar gyviems esant, o dalį kaltės dėl neįvykdyto teisingumo ragina prisiimti ir Lietuvą.

Atsakas sukrėstam prancūzui: prabangusis Šventosios veidas (206)

2014 liepos mėn. 31 d. 13:09
Atsakas sukrėstam prancūzui: prabangusis Šventosios veidas
DELFI (D.Lauručio nuotr.)
Neseniai Šventojoje atostogavęs prancūzas DELFI publikuotame įspūdžių bei nuotraukų dienoraštyje teigė pasijutęs taip, tarsi būtų nublokštas į gilų sovietmetį. Pasirodo, ir čia galima rasti prabangos, kurią dievina aukštesne pajamas uždirbantys poilsiautojai.

Paaiškėjo, kur siaus škvalas (84)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:31
Paaiškėjo, kur siaus škvalas
K. Cemnolonskio nuotr.
Ketvirtadienį ir penktadienį Lietuvoje bus kiek vėsiau, numatomi lietūs su perkūnijomis. Kai kurios vietovės neišvengs škvalo.