Bandoma atsitiesti po rinkėjų smūgio

 (5)
Pralaimėję savivaldybių rinkimus konservatoriai rengsis rudeniui
"Didžiausia dešiniosios pakraipos politinių jėgų problema - prarasti sąjungininkai. Dešinėje pusėje tęsiasi ambicijų audros", - vertindamas savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus šeštadienį Kauno "Takiosios Neries" viešbutyje vykusiame Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) skyrių pirmininkų pasitarime kalbėjo partijos lyderis, Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Pasitarime dalyvavo 52 skyrių pirmininkai, taip pat Seimo konservatorių frakcijos nariai.

Žiniasklaidos atstovams buvo leista klausyti tik V.Landsbergio pranešimą.

Konservatorių lyderis tvirtino, kad savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai partijai nėra labai blogi, nes jai buvo prognozuojamas dar skaudesnis pralaimėjimas, bet džiugių tendencijų irgi neįžvelgiama.

Pasak V.Landsbergio, šalyje vėl pasitvirtino švytuoklės dėsnis, kai per kiekvienus rinkimus rinkėjų simpatijos politinėms jėgoms kardinaliai pasikeičia.

Seimo vadovo nuomone, rinkimų rezultatai yra prasti visuomenei, valstybei ir jos perspektyvoms, jie gali būti grėsmingi arba bent keliantys nerimą.

"Būtų gerai, kad iki Seimo rinkimų žmonės suprastų, kas iš to išėjo, tačiau laiko liko labai mažai", - kalbėjo Seimo pirmininkas. Pasak jo, kairieji jau konsoliduojasi pergalei per rudenį vyksiančius parlamento rinkimus.

Nors konservatorių skyrių pirmininkų pasitarime nebuvo numatyta svarstyti ekspremjero Gedimino Vagnoriaus pašalinimo iš partijos, diskusijų dėl šio įvykio nepavyko išvengti.

V.Landsbergio teigimu, G.Vagnoriaus ir jo šalininkų atsiskyrimas tik padės Tėvynės sąjungai.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius: valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ nepageidaujame (66)

14 mandatų laimėjusio ir sėkmingiausiai partijos istorijoję pasirodžiusio Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako sunkiai įsivaizduojantis koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

R. Karbauskis: jei konservatoriai mūsų nepriims, derėsimės su kitais (35)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį sudarys derybines grupes ir pasiūlys konservatoriams bei socialdemokratams derėtis dėl galimos koalicijos, teigia LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Naujajame Seime dirbs daugiau kaip pusė naujų narių (11)

Naujai išrinktame Seime dirbs daugiau kaip pusė naujų parlamentarų – 83 iš 141.

A. Butkevičius: prisiimu atsakomybę papildyta (79)

Socialdemokratų partijos pirmininkas, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad prisiima asmeninę atsakomybę už prastus Seimo rinkimų rezultatus ir ankstina partijos suvažiavimo laiką iš gegužės į kovą.

D. Grybauskaitės darbotvarkėje – dvi partijos (77)

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jau iki pietų ketina susitikti su dviejų geriausiai rinkimuose pasirodžiusių partijų atstovais.