Baltijos šalys gyvens vienu laiku

Penktadienį Taline vykusiame Baltijos šalių Ministrų Tarybos posėdyje laiko klausimą, kuris buvo gana linksmai svarstomas, pristatė Estija.

Estijos premjeras Martas Laaras sakė, kad Estijoje vykusios gyventojų apklausos parodė, kad 69 proc. apklaustųjų Estijos gyventojų yra prieš laiko kaitaliojimą.

Lietuvos premjeras taip pat informavo, kad, pagal apklausą, 73 proc. Lietuvos gyventojų yra prieš vasaros laiko įvedimą.

Tai išklausęs, Latvijos premjeras Andris Škelė pareiškė, kad Baltijos šalių vienybės vardan Latvija taip pat prisijungia prie Estijos ir Lietuvos pozicijos.

Estijos premjeras M. Laaras teigė, kad nuo šiol vieningas laikas bus Baltijos šalių bendradarbiavimo simbolis.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, posėdyje produktyviai buvo svarstomi ir bendradarbiavimo karinėje srityje klausimai - bendras siekis sumažinti nacionalines išlaidas skirtas karinei technikai įsigyti.

A. Kubilius informavo, kad Lietuva netrukus pradės gaminti šaudmenis bei karinius žemėlapius ir karinius simuliatorius.

Nutarta sudaryti bendrą darbo grupę, kuri iki šių metų gegužės turi parengti projektą dėl bendrų karinės technikos pirkimų. Ši grupė taip pat turės peržiūrėti trijų valstybių įstatymus ir įsitikinti, ar jie leidžia tokius bendrus pirkimus.

Posėdyje trijų Baltijos šalių premjerai taip pat pasirašė sutartis dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo Baltijos šalių erdvėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kraujomaišos šeimoje atomazga: dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius (4)

Keliolika vaikų viename Aukštaitijos miestelyje auginusi šeima, kurioje patėvis seksualiai išnaudojo protinę negalią turinčią nepilnametę, o broliai – seserį, pagaliau išardyta. Vaikai atsidūrė globos namuose, patėvis – kalėjime, dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius.

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis (1)

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (109)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (96)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (908)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.