Baltijos šalims patariama neskubėti į ES

Liberalų Internacionalo prezidentė, Europos Parlamento narė Annemie Neyts-Uytterbroeck (Amenija Nejets-Juterbruk) pataria Baltijos valstybėms neskubėti tapti Europos Sąjungos narėmis.
Spaudos konferencijoje trečiadienį BNS biure ji teigė mananti, kad visos trys Baltijos valstybės priklauso Europai, todėl jos turi tapti Europos Sąjungos ir NATO narėmis, kai tik tai bus įmanoma padaryti.

Tačiau ji pažymėjo, kad valstybės neturėtų spartinti įstojimo.

"Jeigu galvosime apie laiką, kada tai galėtų įvykti, reikėtų pasiremti aiškiu ir pasvertu požiūriu, nereikėtų skubėti, nes tokiu būdu visuomenei užkrautumėme naujus sunkumus", teigė ji.

A. Neyts-Uytterbroeck mano, kad darybos dėl ES narystės turi būti "racionalios ir blaivaus proto derybos".

"Kiekviena šalis, kuri prisijungia prie ES, atiduoda savo suvereniteto dalį ES. Tai yra labai svarbus įsipareigojimas", pažymėjo ji.

Liberalų Internacionalo prezidentė Lietuvoje vieši nuo antradienio. Ji susitiko su Lietuvos liberalų sąjungos, Centro sąjungos vadovybe, prezidentu Valdu Adamkumi, su kuriais aptarė politinę ir ekonominę padėtį šalyje.

Trečiadienį A. Neyts-Uytterbroeck lankysis Lietuvos laisvosios rinkos institute, o Vilniaus universitete skaitys paskaitą "Globalizacijos iššūkiai ir liberalizmo perspektyvos".

Ketvirtadienį ji išvyks į Taliną.

Liberalų Internacionalas vienija 79 liberalios pakraipos politines organizacijas iš viso pasaulio. Liberalų Internacionalo narėmis - stebėtojomis yra dvi Lietuvos partijos - Liberalų sąjunga ir Centro sąjunga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (199)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (485)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.