Baltarusijos viceministro paskyrimas papiktino Lietuvą

 (1)
Lietuva perspėjo kaimyninę Baltarusiją, kad taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu įtariamo generolo paskyrimas Baltarusijos gynybos viceministru gali pakenkti šalių santykiams.
Lietuvos susirūpinimas dėl tokio paskyrimo buvo perduotas pirmadienį į Užsienio reikalų ministeriją iškviestam Baltarusijos ambasadoriui Vladimirui Garkunui.

UR viceministras Vygaudas Ušackas susitikime pareiškė, kad sprendimas paskirti generolą Vladimirą Uschopčiką gynybos ministro pavaduotoju neatitinka geros kaimynystės santykių dvasios ir gali turėti neigiamos įtakos tolesnei dvišalių santykių plėtrai, pranešė URM spaudos skyrius.

Praėjusį mėnesį, gavus žinių apie galimą V. Uschopčiko paskyrimą, Lietuvos diplomatai pareiškė esą nemaloniai nustebinti.

Aukštas pareigas einantis Lietuvos URM pareigūnas balandį sakė BNS, jog "tai būtų politinis akibrokštas, nesuprantamas ir neatitinkantis geros kaimynystės dvasios".

Gynybos viceministru V. Uschopčikas buvo paskirtas praėjusį penktadienį, Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos įsakymu.

Iki šiol generolas leitenantas vadovavo baltarusių armijos 5-jam Bobruisko korpusui.

V. Uschopčikas, kuriam dabar 54-eri, Lietuvoje yra patrauktas kaltinamuoju antivalstybinio 1991 metų sausio 13-sios sąmokslo byloje.

1994 metais Lietuvos Generalinė prokuratūra kreipėsi į Baltarusiją, prašydama išduoti V. Uschopčiką, bet gavo neigiamą atsakymą.

Kaltinimai jam Lietuvoje nepanaikinti.

V. Uschopčikas vadovavo Vilniuje dislokuotos sovietų armijos motošaulių divizijai, kurios tankai 1991 metų sausio 13-ją traiškė beginklius žmones prie televizijos bokšto.

Iš viso 14 taikių žmonių žuvo ir šimtai buvo sužeisti per nepavykusį sovietų armijos, KGB ir kompartijos mėginimą nuversti nepriklausomybę paskelbusią Lietuvos valdžią.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (1)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (146)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (146)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (11)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (30)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“