Baltarusija siūlo Lietuvai "nesijaudinti"

 (3)
Baltarusijos URM spaudos sekretorius Nikolajus Borisevičius Rusijos naujienų agentūrai "Interfax" teigė, kad V. Uschopčiko paskyrimą lėmė "Baltarusijos gynybos ministerijos poreikiai". Jis pažymėjo, kad naujasis viceministras kuruos "techninio pobūdžio klausimus".

Spaudos sekretorius užtikrino, kad Baltarusija suinteresuota plėtoti geros kaimynystės santykius su Lietuva.

Anot jo, Lietuvai derėtų "supratingai įvertinti" V. Uschopčiko paskyrimą.

Baltarusių diplomatas atkreipė dėmesį į tai, kad "Minskas griežtai nekaltina Lietuvos, kurioje ilgokai gyvena vienas iš baltarusių opozicijos lyderių Semionas Šareckis, ne kartą skelbęs ketinimus sukurti vyriausybę tremtyje".

Lietuvos diplomatai sukritikavo pastarąjį baltarusių argumentą, kaip visiškai nepagrįstą.

Anot vieno aukšto Lietuvos URM pareigūno, S. Šareckis, priešingai nei V. Uschopčikas, nėra kaltinamas jokiais kriminaliniais nusikaltimais, be to, neužima jokių vyriausybinių postų Lietuvoje.

Kaip skelbta, Lietuva neseniai žengė atsakomuosius diplomatinius žingsnius, reaguodama į 1991 metų sausio 13-sios sąmokslininko V. Ushopčiko paskyrimą Baltarusijos gynybos ministro pavaduotoju.

Lietuvos URM atidėjo anksčiau numatytas politines konsultacijas su Baltarusijos URM ir viceministro lygio vizitą į Baltarusiją, kuris buvo numatytas birželio mėnesį.

Lietuvos URM pareiškė, kad Baltarusijos valdžios sprendimas paskirti taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu įtariamą generolą gynybos ministro pavaduotoju neatitinka geros kaimynystės santykių dvasios ir gali turėti neigiamos įtakos tolesnei dvišalių santykių plėtrai.

Krašto apsaugos ministerija yra pareiškusi, kad minėtas paskyrimas tampa "rimta kliūtimi" abiejų šalių gynybos ministerijų dialogui. Šis perspėjimas iš esmės reikš Vilniuje akredituoto Baltarusijos karo atašė izoliaciją.

V. Uschopčikas, kuriam dabar 54-eri, Lietuvoje yra patrauktas kaltinamuoju antivalstybinio 1991 metų sausio 13-sios sąmokslo byloje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Linkevičius: Afganistano valdžia turi padidinti dėmesį Goro provincijai (7)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad po Afganistano Goro provincijoje įvykdyto išpuolio šalies valdžia joje turi padidinti dėmesį saugumui.

Spalvinga merų kompanija rinkimų išvakarėse pasidovanojo itin prabangią kelionę (167)

Beveik 16 tūkst. eurų – tiek mažiausiai Lietuvos mokesčių mokėtojams atsiėjo penkių Lietuvos merų dviejų savaičių trukmės kelionė į Pietų Amerikos šalis Kolumbiją ir Ekvadorą.

Ar Karbauskis seks J. Kaczynskio pėdomis? (12)

Išvykęs svetur mėgstu pakalbėti su taksi vairuotojais – jie padeda geriau pažinti visuomenės nuotaikas. Šiemet gegužę Varšuvoje sutiktas jaunas taksistas nusikeikė – „po mėnesio su šeima emigruoju į Norvegiją ir negrįšiu tol, kol Jaroslawas Kaczynskis nebus pasodintas už grotų“. Taip jis įvertino Lenkijos valdančiųjų lyderio darbus.

L. Ulevičius: „valstiečių“ pranašumas buvo dėmesys antialkoholinei kampanijai (13)

Anot ryšių su visuomene specialistų, šių Seimo rinkimų dalyvių idėjų reklama buvo pažangesnė nei ankstesniais metais – daugiau komunikuota socialiniuose tinkluose, taip pat daug dėmesio skirta ir gyvam bendravimui.

VSD vadovas: asignavimų mažinimas atrodo nelogiškas ir keistas (11)

Asignavimų Valstybės saugumo departamentui (VSD) mažinimas, kai yra sprendimas gynybai lėšas didinti, atrodo „nelogiškas ir keistas“, sako departamento direktorius Darius Jauniškis.