Baltarusija įveda tranzitinių vizų režimą

Tai sakoma Baltarusijos notoje, kurią Lietuvos užsienio reikalų ministerijai (URM) penktadienį įteikė Baltarusijos ambasados Konsulinio skyriaus vadovas Viktoras Aleksandrovas.

URM Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojas Gediminas Šiaudvytis sakė BNS, kad tranzitinės vizos išduodamos Baltarusijos konsulate Vilniuje.

G. Šiaudvytis pabrėžė, kad vizos nebus išduodamos pasienyje ir todėl primygtinai paragino asmenis, vyksiančius į Rusiją ir kitas NVS šalis po gegužės 1-sios, pasirūpinti vizomis iš anksto.

Pasak G. Šiaudvyčio, asmenys, kurie į Rusiją vyks iki gegužės 1-sios, tačiau išvyks iš jos jau po tranzitinių vizų įvedimo, turi kreiptis į Baltarusijos diplomatinę atstovybę Maskvoje ar kituose miestuose.

Išimtinais atvejais dėl vizų išdavimo bus sprendžiama Vizų ir registracijos skyriuje Minske.

Kovo viduryje Baltarusija netikėtai įvedė vizų režimą tranzitiniams keliautojams, turintiems Rusijos vizą. Po Lietuvos URM pareikšto protesto vizų įvedimas buvo sustabdytas.

Sumaištį dėl vizų sukėlė Baltarusijos sprendimas sustabdyti 1992 metų NVS šalių sutarties "Dėl abipusio vizų pripažinimo" veikimą. Tokį sprendimą priėmė daugelis NVS šalių, įskaitant ir Rusija.

Pagal šią sutartį, Lietuvos, kaip ir kitų šalių piliečiai, turėdami Rusijos vizas, galėjo be vizų tranzitu vykti per Baltarusijos teritoriją.

Lietuva ir Baltarusija nėra susitarusios dėl bevizio režimo, tačiau pagal Lietuvos ir Baltarusijos laikinąjį susitarimą dėl piliečių kelionių Lietuvos vizų nereikalaujama iš pasienio gyventojų, vyresnių nei 60-ties metų asmenų, krovininių automobilių vairuotojų, turinčių Baltarusijos susisiekimo ministerijos leidimus, ir kai kurių kitų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (13)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (57)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.