Vidaus ir užsienio reikalų ministrai Juozas Bernatonis ir Antanas Valionis pareiškė susirūpinimą, kad Baltarusija nustatytu laiku nespėja demarkuoti valstybės sienos su Lietuva.
Antanas Valionis
© DELFI
"Vėluoja Lietuvos ir Baltarusijos sienos demarkavimas", - ketvirtadienį po Medininkų pasienio poste įvykusio vidaus ir užsienio reikalų ministrų susitikimo BNS sakė A.Valionis.

Anot ministro, paaiškėjo, kad kaimyninė valstybė nesuspės iki 2004 metų baigti valstybinės sienos demarkavimo darbų jai paskirtame pasienio ruože.

Prieš kelerius metus Lietuva ir Baltarusija susitarė 652 kilometrų ilgio valstybės sieną demarkuoti lygiomis dalimis. Lietuva savajame sienos ruože ženklinimo darbus pradėjo 1997 metais, o baigė 2000 metais.

Laikydamasi įsipareigojimų, Lietuva savo atsakomybės ruože pastatė 678 centrinius poligonometrinius stulpelius, įrengė 5 metrų pločio pasienio juostą, taip pat visame 650-ies kilometrų ruože pastatė 1845 pasienio stulpelius su Lietuvos herbu.

"Visi demarkavimo darbai iš Lietuvos pusės atlikti kokybiškai ir laiku", - BNS teigė J.Bernatonis. Tuo tarpu Baltarusijai dar liko pažymėti 80 kilometrų sienos ruožą.

Anot Lietuvos pareigūnų, Baltarusija nutraukė darbus nebegaudama Europos Sąjungos finansavimo. ES atsisakė skirti pinigų sienos demarkavimui, nes pagal Baltarusijos įstatymus ši finansinė pagalba yra apmokestinama pridėtinės vertės mokesčiu. Be to, kaimyninės šalies valdžia neleidžia sienos demarkavimo darbams įvežti į Baltarusiją statybinių medžiagų, kurios yra pagamintos ne Baltarusijoje.

Susidarius tokiai situacijai, Lietuvos pareigūnai susirūpino, kad iki 2004 metų gegužės, kai Lietuva tikisi tapti visateise ES nare, dar "nebus formaliai įformintos rytinės Europos Sąjungos sienos".

"Kažkokių teisinių ir politinių pasekmių mums stojant į Europos Sąjungą tai neturės, bet reikia padaryti viską, kad tos sienos būtų kuo greičiau sutvarkytos", - sakė A.Valionis.

Abu ministrai sutarė, kad tiek prezidentas Rolandas Paksas, tiek ir ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas Briuselyje turėtų ES pareigūnams išdėstyti šią problemą.

"Briuseliui siūlysime suaktyvinti politines pastangas, kad būtų išspręstos Lietuvos ir Baltarusijos valstybinės sienos demarkavimo problemos", - nurodė A.Valionis.

Šiai užsienio reikalų ministro nuomonei pritarė ir vidaus reikalų ministras, kartu pridurdamas, kad valstybinės sienos demarkavimo problema nesukliudytų Lietuvai prisijungti prie Šengeno sutarties.

"Turime tam tikrus įsipareigojimus Europos Sąjungai ir tuos klausimus kelsime būtent Šengeno priemonių plano įgyvendinimo rėmuose", - pabrėžė J.Bernatonis.

Šengeno sutartimi jos dalyvės panaikino tarpusavio sienų kontrolę.Tačiau Šengeno susitarimas numato, kad ES išorinės sienos turi būti patikimai saugojamos ir kontroliuojamos.

Su Lietuvos įstojimu į ES, valstybės siena su Baltarusija automatiškai taps išorine ES siena. "Į Šengeno erdvę Lietuva planuoja įstoti apie 2007 metus, todėl iki to laiko sienos delimitavimo ir demarkavimo darbai turi būti baigti", - nurodė A.Valionis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (128)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (22)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

K. Girnius. Ar lietuviai buvo sovietų genocido auka? (42)

Mėnesio pradžioje JTO tyrimo komisija dėl Sirijos pareiškė, kad Islamo valstybė jau trejus metus...

Bankas įspėja – daliai klientų paslaugų įkainiai didės (102)

Pristatant šiemetinę naujovę – pagrindinių bankinių paslaugų krepšelį – buvo žadama, kad...

Policija ieško į susišaudymą Vilniuje, kaip įtariama, įsivėlusio O. Pikul-Jasaitienės brolio (20)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis,...

9 patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą (4)

Tobulo būsto nėra – kiekvienas turi didesnių ar mažesnių trūkumų. Vis dėlto geriau apie juos...

Pasigedusi iššūkių metė pelningą profesiją: naują darbą būtų sutikusi dirbti už dyką (2)

Lietuvoje ryškėja nauja nemaloni tendencija, skelbiama, kad jau pradeda trūkti kvalifikuotų...

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (61)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (30)

Planas rekonstruoti „ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Vasarinės spūstys bando vilniečių nervus: įvardijo problematiškiausias vietas (24)

Kamščiai keliuose daugumą vairuotojų varo iš proto ir tampa rimtu kantrybės išbandymu, o užvis...