Baimindamiesi senaties prokurorai prašo daugiau posėdžių Medininkų byloje

 (98)
Konstantinas Michailovas
Konstantinas Michailovas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Teisme stringa buvusio OMON smogiko Konstantino Michailovo (Nikulino) byla - trečiadienį dėl ligos kaltinamasis net nebuvo atvežtas iš Lukiškių kalėjimo, o jo advokatas Arūnas Marcinkevičius pareiškė, jog medikai esą nurodė, jog sunkiais nusikaltimais kaltinamas Latvijos pilietis teismo posėdžiuose galės dalyvauti ne ilgiau kaip dvi valandas. Tuo tarpu prokurorai baiminasi, kad bylos nagrinėjimas gali užsitęsti ir teisėjų paprašė dažniau skirti posėdžius.

Trečiadienio rytą neįvykęs posėdis yra pirmasis, kai K. Michailovui medikai neleido vykti į teismą. Konvojaus pareigūnų pristatytoje pažymoje teigiama, kad į Laisvės atėmimo vietų ligoninę prieš dvi savaites paguldytam kaltinamajam pirmadienio naktį sutriko širdies ritmas.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė kreiptis į ligoninę ir išsiaiškinti, kokia yra K, Michailovo sveikatos būklė ir ar jis galės dalyvauti kituose teismo posėdžiuose. Iki šiol medikai nurodydavo, kad net ir sirgdamas kaltinamasis gali stoti prieš teismą.

Tuo tarpu jo advokatas trečiadienį aiškino, kad po atliktų tyrimų Santariškių medikai K. Michailovui rekomendavo dalyvauti ne ilgiau kaip dvi valandas trunkančiuose posėdžiuose. Tiesa, oficiali pažyma teisėjų kolegijai dar nėra pateikta.

Stringant Medininkų žudynių bylai, kuri teisme yra numatyta nagrinėti kiekvieną trečiadienį, valstybės kaltinimą palaikantys Generalinės prokuratūros prokurorai teisėjų paprašė suintensyvinti bylos nagrinėjimą.

Medininkų byloje senaties terminas sueina kitų metų liepos 31-ąją, tačiau teismui kol kas pavyko apklausti tik apie 70 iš daugiau kaip 220 liudytojų. Kai kuriuos jų teismas net buvo nusprendęs atvesdinti.

Tačiau su prokurorų prašymu suintensyvinti posėdžius nesutinka K. Michailovo advokatas A. Marcinkevičius. Trečiadienį jis pareiškė, kad esą ikiteisminis tyrimas buvo atliktas atmestinai, todėl jis privaląs rinkti įrodymus, o jeigu posėdžiai vyks dažniau nei kartą per savaitę, jis šio darbo fiziškai negalės atlikti.

Teisėjos Sigitos Vainauskienės pirmininkaujama kolegija prokurorų prašymą žadėjo svarstyti kitą trečiadienį. Šio posėdžio metu taip pat bus svarstomas dar vienas K. Michailovo pareikštas nušalinimas teisėjams.

DELFI primena, kad buvusiam TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkui K. Michailovui (anksčiau turėjusiam Nikulino pavardę) pateikti kaltinimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje. Joje pagrindiniai įtariamieji yra OMON smogikai. K. Michailovas yra kaltinamas dėl itin sunkaus nusikaltimo padarymo - tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo. Už tai Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Tuo tarpu K. Michailovas neigia prokurorų mestus kaltinimus ir tikina, kad nežudęs pareigūnų, nors tuo metu iš tikrųjų ir buvęs Lietuvoje.

www.DELFI.lt
 
98
Registruoti (0) Anonimiški (98)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Eimuntas Nekrošius - anksčiau rusų kultūra man buvo labai artima

2015 kovo mėn. 7 d. 05:18
Lietuvių dramos teatras, debiutavęs pirmu viešu mėgėjų spektakliu 1899 m., XX a. baigė Eimunto Nekrošiaus teatro įsitvirtinimu Europos ir pasaulio teatrinėje kultūroje. Pirmieji E.Nekrošiaus spektakliai, sulaukę tarptautinio pripažinimo, gimė Jaunimo teatro, kuriame režisierius debiutavo 1977 m., terpėje. Originali E.Nekrošiaus teatrinė kalba sovietmečiu buvo suvokiama kaip laisvo žmogaus manifestacija, būtent dėl to jo spektakliai buvo XX a. devintąjį dešimtmetį Lietuvoje kilusio teatro bumo epicentre.

Lietuvos ambasadorė JT: tarptautinė bendruomenė turi veiksmais įrodyti paramą Ukrainai (140)

2015 kovo mėn. 6 d. 22:55
Ukrainos žmonėms pakanka tarptautinės bendruomenės kalbų, laikas savo poziciją įrodyti darbais. Kadangi Rusija sukėlė ir remia šį karą, jo pabaiga yra Rusijos rankose, Lietuvos prašymu penktadienį sušauktame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje sakė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Metų klaipėdietė – vėžį nugalėjusi ir viltį kitiems dalijanti A. Kerpytė (12)

2015 kovo mėn. 6 d. 22:27
Metų klaipėdietės titulavimo iškilmės
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
„Dievas yra humoristas ir labai moka juokauti. Tai, kad patekau tarp septynių pretendenčių į Metų klaipėdietės titulą, jau buvo klaida. Kai atėjau čia, tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu, net nežinau, ką sakyti“, – vos paskelbta Metų klaipėdiete susijaudinusi kalbėjo Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro viena įkūrėjų ir jo vadovė Aldona Kerpytė.

Žmonos išdavystė su 10 vyrų – smulkmė, palyginti su tuo, ką dar sužinojo (485)

2015 kovo mėn. 6 d. 21:00
Po to, ką prieš tris mėnesius sužinojo, 29 metų kaunietis Artūras vis dar negali atsigauti, o reikia spręsti, ką daryti toliau.

Skyrė pinigų Kauno bažnyčioms ir visuomeninės paskirties objektams (27)

2015 kovo mėn. 6 d. 20:15
Kauno katedra
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kauno miesto taryba skyrė dalinį finansavimą vienuolikai projektų, susijusių su bažnyčių ir visuomeninės paskirties objektų tvarkymu.