Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis mano, kad Ukrainai tapti NATO nare 2008 metais yra realu. "Didele dalimi tai priklausys nuo dviejų dalykų - nuo pačios Ukrainos konkrečių žingsnių, kita vertus - nuo NATO pasiruošimo priimti. Aš manau, kad tai yra realu, jeigu mes visi rimtai dirbsime", - penktadienį sakė A.Valionis bendroje spaudos konferencijoje su Vilniuje viešinčiu Ukrainos užsienio reikalų ministru Borisu Tarasiuku.
Pasak Lietuvos ministro, susitikime su B.Tarasiuku buvo sutarta siekti, kad Ukraina 2008 metų NATO viršūnių susitikime būtų pakviesta tapti Aljanso nare.

"Sutarėme, kad kitais metais Sofijoje vyksiančiame neformaliame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime mes iškeltumėme, paremtumėme narystės Aljanse veiksmų plano sudarymą Ukrainai. Sieksime, kad Ukraina 2008 metų NATO viršūnių susitikime galėtų tapti Aljanso nare", - sakė A.Valionis.

Kaip pranešė URM, A.Valionio ir B.Tarasiuko susitikimo metu buvo sutarta ir toliau stiprinti Lietuvos ir Ukrainos strateginę partnerystę, taip pat aptartos bendradarbiavimo gairės 2006 metais ir numatoma intensyvi dvišalių vizitų darbotvarkę.

Patikinęs, kad Lietuva remia ir toliau rems Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos siekius, Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad tik sparčios reformos gali atverti Ukrainai kelius į ES ir NATO. Ministrai sutarė daugiau dėmesio skirti konkretiems projektams, kurie paspartintų Ukrainos euroatlantinę integraciją.

B.Tarasiukas taip pat pabrėžė, kad Ukrainai buvo labai naudingi jų valstybės tarnautojų, diplomatų, įvairių žinybų specialistų, nevyriausybinių organizacijų atstovų mokymai Lietuvoje. A.Valionis patikino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainai. Taip pat aptartos galimybės glaudžiau bendradarbiauti kovos su organizuotu nusikalstamumu srityje.

Tiek Lietuva, tiek Ukraina akcentavo savo pasiryžimą toliau stiprinti Baltijos jūros ir Juodosios ir Kaspijos jūrų regionų bendradarbiavimą. Ministrai išreiškė įsitikinimą, kad demokratinės vertybės ilgainiui įsitvirtins ir Baltarusijoje.

A.Valionis ir B.Tarasiukas taip tarėsi, kaip sudaryti geresnes verslo, investicijų pritraukimo sąlygas.

Ministrai taip pat aptarė Ukrainos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją problematiką, narystės šioje organizacijoje svarbą dvišaliams ir daugiašaliams ekonominiams santykiams. A.Valionis pažymėjo užsienio investicijų Ukrainos raidai svarbą ir išreiškė tikįs, kad Lietuvos investicijų Ukrainoje augimas taps abipusiai naudingo ir konstruktyvaus ekonominio bendradarbiavimo pavyzdžiu. B.Tarasiukas patvirtino, kad tam bus skiriamas didelis dėmesys.

Ukrainos užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Lietuvos Seimui, pareiškusiam užuojautą 1932-1933 metų genocido aukoms Ukrainoje bei solidarumą su ukrainiečių tauta.

Po susitikimo abiejų šalių ministrai pasirašė bendrą deklaraciją dėl regioninio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo europinės ir euroatlantinės integracijos srityse.

Dokumente pabrėžiama Ukrainos ir ES narystės veiksmų plano reikšmė bei sutariama bendradarbiauti gerinant Ukrainos administracinius gebėjimus, Lietuvai dalinantis europatirtimi, apmokant Ukrainos pareigūnus, skatinant nevyriausybinių organizacijų ryšius.

Pareiškime taip pat įsipareigojama siekti, kad būtų patvirtintas narystės NATO veiksmų planas Ukrainai. Planuojama, kad šiuo metu rengiamam dokumentui bus pritarta kitais metais rengiamame NATO ir Ukrainos viršūnių susitikime.

Ministrų pareiškime taip pat akcentuoja parlamentinio bendradarbiavimo reikšmė, būtinybė skatinti atskirų Lietuvos ir Ukrainos regionų kontaktus.

Parama Ukrainos euroatlantinės integracijos kelyje yra vienas iš Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (27)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (22)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (103)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (24)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (349)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (57)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Billas Gatesas papasakojo, kaip atrodo jo diena: retas norėtų tokio turtuolio gyvenimo

Billas Gatesas ilgą laiką buvo turtingiausias pasaulio žmogus. Dabar šį titulą jis tai...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (8)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (32)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...