Aukšto karininko kabinete - pasiklausymo aparatūra

 (1)
Aukšto Lietuvos kariuomenės karininko kabinete aptikta stacionariai įrengta klausymosi aparatūra.
Apie tai pirmadienį pranešė dienraštis "Respublika".

Praėjusių metų kovo mėnesį klausymosi aparatūra aptikta "Geležinio vilko" brigados Alytaus bataliono vado pulkininko leitenanto Antano Romaškos kabinete. Ji buvo sumontuota elektros laido prailgintuve.

Netrukus po incidento A. Romaška buvo paskirtas "Geležinio vilko" štabo viršininku. Pasak dienraščio, tokias pareigas einančiam karininkui prieinamos beveik visos Lietuvos kariuomenės paslaptys.

Tai, kad A. Romaškos kabinete buvo rasta pasiklausymo aparatūra, "Respublikai" patvirtino buvęs kariuomenės vadas generolas Jonas Andriuškevičius, "Geležinio vilko" brigados vadas Jonas Žukas ir naujasis Alytaus bataliono vadas Sigitas Bartaška.

Pats A. Romaška dienraščiui teigė per daug nenustebęs, kad buvusiame jo kabinete rasta pasiklausymo aparatūra. Karininkas sakė "puikiai žinojęs", kad jį stebi Krašto apsaugos ministerijos (KAM) 2-asis departamentas.

"Jų žmonės nesivaržydami apklausdavo mano kaimynus, stengdamiesi išgauti bet kokią mane kompromituojančią informaciją. Tačiau 2-asis departamentas tiesiogiai pavaldus ministrui Česlovui Stankevičiui, todėl viską, ką galėjau padaryti - tai raportuoti kariuomenės vadui", kalbėjo A. Romaška.

Prokuratūra apie radinį karininko kabinete informuota nebuvo. Pasak generalinio prokuroro Kazio Pėdnyčios, KAM privalėjo apie baudžiamosios bylos iškėlimą ar atsisakymą ją kelti pranešti prokuratūrai.

Generalinis prokuroras ir jo pavaduotas kategoriškai paneigė, jog klausymosi aparatūra galėjo legaliai įrengti Lietuvos specialiosios tarnybos, nes prokuratūra nėra davusi tokios sankcijos.

Tuo tarpu Č. Stankevičius teigė, kad dienraščio "minimo nusikaltimo (šnipinėjimo - "Respublika") prieš Lietuvos valstybę faktas nenustatytas", nors kartu ministras pripažino, kad KAM šį įvykį tiria.

2-ojo departamento operatyvinių tarnybų direktorius Kostas Mickevičius tvirtino, kad pernai kovą Alytuje neužfiksuota nieko panašaus į nesankcionuotą pokalbių klausymąsi.

A. Romaška "Geležinio vilko" štabo viršininku buvo beveik metus, tačiau per visą šį laikotarpį jis neturėjo teisės dirbti su valstybės paslaptimis.

Č. Stankevičius teigė, kad per A. Romaškos darbo laiką buvo tikrinamos žinios dėl leidimo dirbti su slapta informacija.

Tačiau Valstybės saugumo departamente informavo, kad pagal nusistovėjusią tvarką iš pradžių žmogui išduodamas leidimas dirbti su valstybės paslaptimis, o po to jis priimamas į pareigas, kur jam šios paslaptys tampa prieinamos.

Dabar A. Romaška išleistas į atsargą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (259)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (88)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (26)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (755)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.