Aukščiausiasis Teismas nesumažino bausmės žurnalisto V. Lingio žudikams

1994 metų rudenį Borisas Bobičenka ir Viačeslavas Slavickis buvo nuteisti kalėti už dienraščio "Respublika" žurnalisto V. Lingio nužudymą 1993 metais ir kitus nusikaltimus.

Už neteisėtą šaunamojo ginklo laikymą, priklausymą nusikalstamam susivienijimui ir tyčinį nužudymą V. Slavickis buvo nuteistas kalėti 14 metų.

Už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime organizavimą ir nužudymą B. Bobičenka buvo nuteistas kalėti 13 metų.

V. Slavickis kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas sumažinti jam laisvės atėmimo bausmę, remiantis pernai lapkričio 25 dieną Seimo priimtu įstatymu, kuriuo sušvelninamos bausmės už įvairius nusikaltimus nuteistiems asmenims, tarp jų ir neteisėtą šaunamojo ginklo laikymą. Už pastarąjį nusikaltimą V. Slavickis buvo nuteistas 4 metams.

Aukščiausiojo Teismo kolegija nusprendė, kad V. Slavickis už šį nusikaltimą buvo nuteistas ne per griežtai. Atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pavojingumą, teisėjai mano, kad tenkinti jo prašymo nėra pagrindo.

B. Bobičenka teismo tiesiog prašė sušvelninti bausmę.

Seimo priimtame įstatyme nėra numatyta sumažinti bausmę nuteistiesiems už tyčinius nužudymus ir organizavimą ar dalyvavimą nusikalstamame susivienijime.

Abu nuteistieji Aukščiausiojo Teismo posėdyje antradienį nedalyvavo.

B. Bobičenka ir V. Slavickis už žurnalisto nužudymą buvo nuteisti 1994 metų rudenį kartu su Borisu Dekanidze ir Igoriu Achremovu.

B. Dekanidzei buvo nuteistas išimtine mirties bausme, kuri buvo įvykdyta. I. Achremovas nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (2)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (1)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.

DELFI debatuose – G. Paluckas prieš L. Kasčiūną (10)

Antradienį nuo 11 val. DELFI konferencijoje diskutuos Vilniaus vicemeras socialdemokratas Gintautas Paluckas ir konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas.

Seime – siekis užnerti apynasrį paramos ir labdaros teikėjams (1)

Seimas apsispręs, ar užkirsti kelią galimiems interesų konfliktams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse teikiant paramą ir labdarą – ketinam priimti šią veiklą sugriežtinančias pataisas.