Aukščiausi valdžios pareigūnai, deklaruodami viešuosius ir privačius interesus, tvirtina neturį jokių privačių interesų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) penktadienį pradėjo viešai skelbti valstybės politikų ir pareigūnų jai pateiktas viešųjų ir privačių interesų deklaracijas už 2002 metus, rašo dienraštis "Respublika".
A.Brazauskas ir A.Paulauskas
© ELTA
Tokias deklaracijas turi pateikti apie 2 tūkst. oficialių asmenų - jie privalo nurodyti savo ir šeimos narių turimą turtą, potencialius interesų konfliktų židinius, galinčius kilti dėl giminystės ryšių ar turtinės padėties.

Prezidentas Rolandas Paksas savo deklaracijoje nurodė 2002-aisiais gyvenęs tik iš Seimo nario atlyginimo ir palūkanų, kurias gaudavo iš "Hansabanko". R.Pakso žmona Laima gaudavo palūkanų iš Vilniaus banko.

Be to, prezidentas turi nedaug nekilnojamojo turto - tik sodo sklypą Vilniuje. Prezidento deklaracijoje pažymėta, kad sklypas ir gyvenamasis namas prestižiniame sostinės Antakalnio rajone, kuriame įsikūrusi šeima, priklauso vaikams.

Vyriausybės vadovo Algirdo Brazausko deklaracijoje, kurioje nurodyta ir žmonos Kristinos turtinė padėtis, daug detalesnė, rašo "Respublika".

Premjeras pernai turėjo keturias pajamų šaltinius - pensiją, premjero algą ir palūkanas iš Vilniaus ir "Snoro" bankų. Kaip ir užpernai, A.Brazauskas tebeturi akcinės bendrovės "Plasta" akcijų, o jo žmona, vadovaujanti uždarajai akcinei bendrovei "Draugystės viešbutis" - šios įmonės akcijų.

Deklaracijoje nurodyta, kad K.Brazauskienė tebeturi individualią įmonę "Kristė", kuri nevykdo jokios veiklos.

Tiek premjeras, tiek jo žmona - nemaži nekilnojamojo turto valdytojai. Vyriausybės vadovas turi butą Vilniuje, namą, du žemės ūkio paskirties sklypus bei miško plotą Švenčionyse, gyvenamojo namo dalį bei du sklypus Kaišiadoryse.

K.Brazauskienės nekilnojamasis turtas - sklypas su pastatu Švenčionių rajone, sklypas su gyvenamuoju namu ir ūkiniais pastatais Širvintų rajone, sklypas su namu Vilniaus rajone bei sklypas Trakų rajone.

Dienraščio teigimu, premjeras vienintelis iš aukščiausiųjų pareigūnų prisipažino galįs pakliūti į interesų konfliktą. Šio konflikto pagrindu, A.Brazausko nuomone, yra tai, kad jo dukra Laima Mertinienė dirba uždarojoje akcinėje bendrovėje "Skliautų pynė", užsiimančioje audinių ir verpalų verslu.

Seimo pirmininko Artūro Paulausko pajamų šaltiniai - Seimo nario alga ir palūkanos iš Vilniaus banko. Politiko žmona Jolanta gyvena iš užmokesčio Lietuvos teisės universitete, pašalpos, kurią tebegauna kaip jauna motina, ir palūkanų iš "Hansa-LTB". A.Paulauskas deklaravo turįs du žemės sklypus, gyvenamojo namo dalį ir butą Vilniuje.

Be to, pernai Seimo vadovas buvo įsigijęs Vilniaus banko obligacijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (16)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (17)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (70)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (117)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (222)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (2)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (84)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...