Audrius Butkevičius - jau laisvėje

 (3)
Seimo narys Audrius Butkevičius pirmadienį popiet išėjo į laisvę iš Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos po pustrečių metų kalinimo. A. Butkevičius pro kolonijos Sniego gatvėje vartus išėjo 14 val.
Vilniaus 3-sios apylinkės teismas praėjusį penktadienį patenkino Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikimą atleisti A. Butkevičių nuo likusios bausmės.

Pirmadienį teismas kolonijos administracijai įteikė nutartį dėl atleidimo pirma laiko nuo bausmės ir netrukus A. Butkevičius buvo išleistas iš kolonijos.

A. Butkevičius buvo sulaikytas 1997 metų rugpjūtį, įtarus jį pasikėsinimu sukčiauti stambiu mastu. Seimo narį "Draugystės" viešbutyje Vilniuje sulaikė Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento pareigūnai, kai jis iš bendrovės "Dega" vadovo Klemenso Kiršos ėmė 15 tūkst. JAV dolerių.

Netrukus po sulaikymo Seimo narys pareiškė, jog prieš jį buvo įvykdyta "politinė provokacija", kurią esą inspiravo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Kol bylą tyrė Generalinė prokuratūra ir vyko teismo procesas, A. Butkevičiui buvo paskirtas kardomasis kalinimas ir jis buvo laikomas Lukiškių kalėjime Vilniuje.

1998 metų lapkričio 18 dieną Vilniaus apygardos teismas Seimo narį, Kovo 11-osios akto signatarą, buvusį krašto apsaugos ministrą A. Butkevičių pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 16 straipsnio 2 dalį (pasikėsinimas padaryti nusikaltimą) bei 274 straipsnio 3 dalį (sukčiavimas stambiu mastu) ir nuteisė kalėti pusšeštų metų. Jam taip pat skirta bauda ir turto konfiskavimas.

Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikime teismui buvo rašoma, kad nuteistasis A. Butkevičius savo elgesiu įrodė, kad pasitaisė. Seimo narys neturėjo nuobaudų, 3 kartus buvo paskatintas.

Paleisti A. Butkevičių, atlikus du trečdalius bausmės, teismas nusprendė, išnagrinėjęs kolonijos teikimą ir nustatęs, kad pasitvirtino teikime išdėstyti teiginiai.

A. Butkevičius teismui pažadėjo sumokėti 50 tūkst. litų nuosprendžiu jam skirtą baudą. Jis teigė, kad būdamas kolonijoje, to padaryti negalėjo.

Mediko specialybę turintis A. Butkevičius politinę karjerą pradėjo Atgimimo laikotarpiu. 1988 metais jis buvo vienas iš Sąjūdžio organizatorių, Sąjūdžio Seimo narys. Tais pačiais metais įsteigė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių organizaciją, buvo jos tarybos pirmininkas, organizavo ir dalyvavo ekspedicijose Į Sibiro tremties vietas.

1990-1992 metais A. Butkevičius buvo Aukščiausiosios tarybos - Atkuriamojo Seimo deputatas, nuo 1990 metų - Krašto apsaugos departamento direktorius, o po metų tapo krašto apsaugos ministru.

1995 metais A. Butkevičius įkūrė ne pelno organizaciją - Strateginio vystymo centrą, 1996 metais buvo išrinktas Švedijos Karališkosios karo akademijos nariu.

1996 metais A. Butkevičius išrinktas Seimo nariu Naujamiesčio rinkimų apygardoje. Savo kandidatūrą jis iškėlė pats. Jis tebeturi Seimo nario mandatą, nes per apkaltą Seime pritrūko 15 balsų Seimo nario mandatui atimti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (34)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (6)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (117)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (220)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (23)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.