Audrius Butkevičius išeina į laisvę

 (3)
Penktadienį Vilniaus 3-sios apylinkės teismas patenkino kolonijos teikimą atleisti nuo likusios bausmės kalintį parlamentarą.

Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikime teismui buvo rašoma, kad nuteistasis A. Butkevičius savo elgesiu įrodė, kad pasitaisė. Seimo narys neturėjo nuobaudų, 3 kartus buvo paskatintas.

A. Butkevičius teismui pažadėjo sumokėti 50 tūkst. litų nuosprendžiu jam skirtą baudą. Jis teigė, kad būdamas kolonijoje, to padaryti negalėjo.

Teismo sprendimą per 5 dienas prokuratūra gali apskųsti aukštesnės instancijos teismui, tačiau to greičiausiai nedarys, nes neprieštaravo svarstant A. Butkevičiaus paleidimą į laisvę anksčiau laiko.

Teismui paleidus A. Butkevičių į laisvę, jis gali sugrįžti dirbti į Seimą. Jis žadėjo susitikti su savo rinkėjais. Kalėdamas Seimo narys gaudavo rinkėjų laiškų.

Prezidento vadovaujama malonės komisija kiek anksčiau nutarė nesvarstyti nuteisto Seimo nario malonės prašymo, kol jis nepasinaudojo visomis įstatymo galimybėmis išeiti į laisvę anksčiau laiko. Dabar jis galėtų patikslinti savo malonės prašymą, kad galėtų dalyvauti rudenį įvyksiančiuose Seimo rinkimuose.

A. Butkevičius buvo sulaikytas 1997 metų rugpjūtį, įtarus jį pasikėsinimu sukčiauti stambiu mastu. Seimo narį "Draugystės" viešbutyje Vilniuje sulaikė Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento pareigūnai, kai jis, iš bendrovės "Dega" vadovo Klemenso Kiršos ėmė 15 tūkst. JAV dolerių kyšį.

1998 metais Seimo narys buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų, bauda ir turto konfiskavimu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (99)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (291)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (272)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.