Audrius Butkevičius išeina į laisvę

 (10)
Nuo 1997 metų rudens suimtas ir kalintas A. Butkevičius kitą savaitę išeis į laisvę. Pirmadienį teismas kolonijos administracijai įteiks nutartį dėl atleidimo pirma laiko nuo bausmės, ir A. Butkevičius tą pačią dieną išeis į laisvę.

Teismo sprendimą per 5 dienas prokuratūra gali apskųsti aukštesnės instancijos teismui, tačiau to greičiausiai nedarys, nes neprieštaravo svarstant A. Butkevičiaus paleidimą į laisvę anksčiau laiko.

A. Butkevičius buvo sulaikytas 1997 metų rugpjūtį, įtarus jį pasikėsinimu sukčiauti stambiu mastu. Seimo narį "Draugystės" viešbutyje Vilniuje sulaikė Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento pareigūnai, kai jis, iš bendrovės "Dega" vadovo Klemenso Kiršos ėmė 15 tūkst. JAV dolerių kyšį.

1998 metais Seimo narys buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų, bauda ir turto konfiskavimu.

Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikime teismui buvo rašoma, kad nuteistasis A. Butkevičius savo elgesiu įrodė, kad pasitaisė. Seimo narys neturėjo nuobaudų, 3 kartus buvo paskatintas.

Paleisti A. Butkevičių, atlikus du trečdalius bausmės, teismas nusprendė, išnagrinėjęs kolonijos teikimą ir nustatęs, kad pasitvirtino teikime išdėstyti teiginiai.

A. Butkevičius teismui pažadėjo sumokėti 50 tūkst. litų nuosprendžiu jam skirtą baudą. Jis teigė, kad būdamas kolonijoje, to padaryti negalėjo.

Teismo išvažiuojamasis posėdis, kuriame svarstytos ir kitos bylos, įvyko pačioje kolonijoje.

"Koks teismo sprendimas? Paleisti iš butelio džiną", BNS korespondentui netrukus po teismo posėdžio atsakė A. Butkevičius.

"Manęs teisme paklausė, ar aš pasitaisiau - aš pasitaisiau 2 kilogramais, ir mane paleido", juokavo A. Butkevičius.

"Nieko ypatinga - negi manot, kad aš šokinėsiu iš laimės. Aš žinau, koks pakankamai didelis darbas manęs laukia išėjus. Čia (kolonijoje) buvo atostogos, o dabar prasidės karas", jam būdingu stiliumi kalbėjo politikas.

Seimo narys sakė, kad laisvėje, visų pirma, kovosiąs, kad valstybinis teroras prieš savo piliečius būtų nutrauktas.

Su tuo A. Butkevičius sakė kovosiąs psichologiškai, o psichologinis karas prasidėjo jau anksčiau.

"Per tuos dvejus metus Vytautas Landsbergis tapo pajuokos objektu, iš kurio tyčiojasi visi, kas netingi. Manau, kad tame nemenka ir mano dalis", sakė A. Butkevičius.

A. Butkevičius nepanoro atskleisti savo politinio gyvenimo planų, tačiau leido suprasti, kad imsis smarkios kovos.

"Aš iš politikos neišeinu. Buvo metas, kai aš maniau, kad man nėra kas veikti Lietuvos politikoje, nes rutininis politikavimas manęs nedomino. Dabar aš pamačiau, kad sukūrėme valstybę monstrą - baudžiavinę valstybę, kurioje yra biurokratų kasta, iš esmės valdanti valstybę, ir daugybė baudžiauninkų - verslininkai, eiliniai žmoneliai, darbininkai, kurie eina lažą, kad gyvuotų biurokratijos idealai. Aš matau, dėl ko reikia pakariauti", sakė A. Butkevičius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (7)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (55)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (4)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.