Atvyksta įtakingiausi holokausto ekspertai iš Izraelio

 (13)
Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų okupacinių režimų pasekmėms įvertinti pirmininkas Emanuelis Zingeris BNS sakė, kad kitą savaitę komisijos posėdyje dalyvaus Izraelio akademinės institucijos "Yad Vashem" atstovai.

Ši Izraelyje įsikūrusi institucija yra pripažinta pasaulyje kaip įtakingiausias ir solidžiausias holokausto tyrimo centras. E. Zingeris "Yad Vashem" pavadino "holokausto mokslų akademija".

E. Zingerio teigimu, "Yad Vashem" atstovų atvykimas į komisijos posėdį "rodo, kad komisija bando sukomplektuoti ne tik Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos, bet ir Izraelio ekspertus".

Dėl "Yad Vashem" atstovų dalyvavimo tartasi, kai E. Zingeris šį pavasarį lankėsi Izraelyje.

1998 metais prezidento Valdo Adamkaus iniciatyva sudarytos tarptautinės komisijos posėdžiai vyksta dukart per metus. Eilinis posėdis prasidės kitą trečiadienį Vilniuje.

Pasak E. Zingerio, jame ketinama aptarti Molotovo-Ribbentroppo pakto pasekmes bei paskirti už atskirus tyrimo aspektus atsakingus ekspertus.

E. Zingeris sakė, kad kol kas neaišku, ar komisijoje dalyvaus ypač įtakinga JAV žydų organizacija "Bnai Brith".

Jos atstovai buvo pakviesti į komisijos steigiamąjį posėdį 1998 metų lapkritį, tačiau, BNS žiniomis, neatvyko dėl smarkaus žydų radikalių organizacijų spaudimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (134)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (16)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.