Atvykėliai iš Lietuvos - nepageidaujami

Du grąžintieji sukėlė incidentus - iš Berlyno parskraidinta rusė Lietuvos pasieniečiams pateikė suklastotą lietuvišką pasą, o iš Londono grąžintas kaunietis pasipriešino pasienio policijos pareigūnams.

Reisu iš Berlyno parskraidinta moteris pasieniečiams pateikė Lietuvos pilietės R.Č., gimusios 1971 metais, vardu išduotą pasą. Dokumentus tikrinę pasieniečiai atkreipė dėmesį, kad moteris nesupranta lietuviškai, todėl nuspręsta ją sulaikyti. Nustatyta, kad pateiktasis dokumentas suklastotas.

Per apklausą sulaikytoji prisipažino esanti Rusijos pilietė, Sankt Peterburgo gyventoja, 30-metė J. R. Ji prisipažino, kad dokumentą iš nepažįstamo asmens įsigijo užsienyje.

Reisu iš Londono į Vilnių britų migracijos tarnybos ir policijos pareigūnai grąžino eilinę Lietuvos piliečių grupę - 8 asmenis.

Vienas jų, 35 metų kaunietis A. P., atvesdintas į tarnybines pasieniečių patalpas, sukėlė konfliktą.

Būdamas neblaivus, vyras mėgino suplėšyti grąžintojo asmens apklausos anketą, necenzūriniais žodžiais įžeidinėjo pasienio policijos pareigūnus, atsisakė vykdyti jų reikalavimus.

Kaunietis perduotas Vilniaus oro uosto Transporto policijos skyriaus pareigūnams.

Trijų Lietuvos piliečių - kauniečių ir alytiškės - Didžiosios Britanijos pareigūnai neįleido į šalį. Lietuviai pasieniečiams teigė nežiną, kodėl buvo neįleisti į Didžiąją Britaniją.

Nežiną, kodėl Airijos pasieniečiai atsisakė juos įsileisti, teigė du klaipėdiečiai, grąžinti reisu iš Dublino per Helsinkį.

Šiaulietis ir panevėžietė teigė, kad britų policijos pareigūnai juos sustabdė gatvėje ir išsiuntė iš šalies, nes per patikrinimą jie neturėjo pasų.

Du grąžinti kauniečiai pasienio policijos pareigūnams paaiškino, kad užsienio šalyje dirbo, tačiau konkrečių vietų nenurodė.

Reisu iš Prahos per Varšuvą buvo grąžintas pasvalietis. Pasieniečiams jis teigė, kad, būdamas užsienyje, pametė savo pasą ir todėl buvo išsiųstas iš šalies. Patikrinus duomenų bazę, paaiškėjo, kad vyriškio, kaip vengiančio mokėti alimentus, ieškojo Pasvalio rajono policijos komisariatas.

Šiemet Vakarų Europos ir Skandinavijos šalys į Lietuvą grąžino 628 asmenis. Iš Didžiosios Britanijos parskraidinta daugiau nei pusė visų grąžintųjų - 326.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (34)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (6)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (117)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (220)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (23)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.