"Atskalūnai" raginami gerai pagalvoti

 (1)
Seimo konservatorių frakcijos seniūno pavaduotojas Sigitas Kaktys teigia, kad pašalinus iš partijos ekspremjerą Gediminą Vagnorių, jam atsivėrė kelias kurti naują partiją.
Tačiau S. Kaktys ragina G. Vagnoriaus šalininkus rimtai pamąstyti, prieš nusprendžiant atsiriboti nuo konservatorių.

Spaudos konferencijoje antradienį S. Kaktys, komentuodamas konservatorių partijos Priežiūros komiteto sprendimą iš partijos pašalinti G. Vagnorių, o kitiems jo šalininkams iki balandžio 15 pasiūlyta apsispręsti dėl narystės partijoje, teigė, kad tai "atveria galimybę G. Vagnoriui kurti savo partiją, jeigu yra tokie poreikiai".

Tačiau, pasak jo, žymiai geresnis būdas būtų buvęs, jei konservatorių partijos rėmuose G. Vagnorius ir jo šalininkai galėtų tarpusavyje aiškintis ir priimti sprendimus.

S. Kaktys teigė, kad jam "nuoširdžiai gaila dalies tų, kurie frakcijoje nesusigaudo ir nepažiūri į netolimą ateitį".

"Kuriant partiją, tiems žmonėms reikia labai gerai apgalvoti, kokia galimybė jiems yra pasireikšti būsimuose Seimo rinkimuose ir visame politiniame gyvenime. Aš manau, kad bendras darbas buvo žymiai prasmingesnis", kalbėjo S. Kaktys.

Komentuodamas G. Vagnoriaus pašalinimą iš partijos, S. Kaktys teigė, kad sprendimas buvo priimtas "dėl labai suprantamų motyvų - dėl politinės atsakomybės vengimo bei vengimo pripažinti klaidas".

Patys ekspremjero G. Vagnoriaus šalininkai sprendimą pašalinti jį iš konservatorių partijos įvertino kaip dar vieną žingsnį, tolstant nuo partijos rinkimų programos, bei atsisakymą siekti dialogo.

Kovo pabaigoje 12 ekspremjero G. Vagnoriaus šalininkų Seime atskilo nuo "motininės" konservatorių frakcijos ir susibūrė į Nuosaikiųjų (konservatorių) frakciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Laiminti rinkimus kalba

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.

S. Skvernelis Vyriausybėje susitiko su A. Butkevičiumi (55)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

NATO patvirtina apie du rusų karo laivus, įplaukusius į Baltijos jūrą (201)

Į Baltijos jūrą neseniai įplaukė du Rusijos kariniai laivai, trečiadienį patvirtino NATO.

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (706)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (114)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.