Atnaujinta Valstybės gynimo tarybos sudėtis

 (4)

Ruošdamasis Valstybės gynimo tarybos posėdžiui, prezidentas Rolandas Paksas trečiadienį paskyrė naują tarybos sekretorių ir trims valstybės pareigūnams leido nuolat dalyvauti jos posėdžiuose.

Valstybės gynimo tarybos sekretoriumi R.Paksas paskyrė savo patarėją valstybės gynybos klausimais Algirdą Norkų.

Kitu dekretu prezidentas nustatė, kad Valstybės gynimo tarybos posėdžiuose nuolat dalyvauja užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, prezidento patarėjai nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais Remigijus Ačas ir Alvydas Medalinskas.

Kaip BNS sakė prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, planuojama, kad Valstybės gynimo taryba posėdžiaus kitą savaitę. Į prezidento vadovaujamą Valstybės gynimo tarybos sudėtį įeina ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.

Pagal Valstybės gynimo tarybos įstatymą, prezidento sprendimu į posėdžius gali būti kviečiami ministrai, valstybės institucijų vadovai, jų atstovai ar kiti asmenys.

Į Valstybės gynimo tarybos posėdžius paprastai kviečiami Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius, vidaus reikalų ministras.

Pagal įstatymą, tarybos reguliarius posėdžius, paprastai vieną kartą per mėnesį, kviečia ir jų darbotvarkę tvirtina prezidentas, o neeilinius Valstybės gynimo tarybos posėdžius šaukia prezidentas savo iniciatyva arba bent vieno Valstybės gynimo tarybos nario siūlymu.

R.Paksas ne kartą yra akcentavęs, jog norėtų svarbesnio Valstybės gynimo tarybos vaidmens. Prezidentas yra sakęs, kad taryba turės reguliariai ir susitikti ir spręsti svarbiausius valstybės klausimus. R.Paksas yra sakęs, kad taryba turės priimti galutinį sprendimą, koks bus Lietuvos indėlis, sprendžiant Irako krizę.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Iš Šiaulių pakelti Lenkijos naikintuvai palydėti Rusijos lėktuvų

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 16:52
Iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose penktadienį buvo pakelti Lenkijos naikintuvai Mig-29 palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos lėktuvus netoli Estijos, patvirtino Lietuvos pareigūnai.

„120s“: rusų kario akibrokštas, atrastas Sibiras ir +35°C

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 16:04
Klaipėdos paplūdimiai
M.Milinio nuotr.
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: tarptautiniai tyrėjai pradėjo darbą malaizijos lėktuvo katastrofos vietoje, Rusijos karys fotografavosi prie ukrainiečių lavonų, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai sugrįžo sukrėsti, pirmakursiai pasirašė sutartis.

Ukrainos kariams anksčiau laiko teko palikti tarnybą tarptautinėje misijoje (9)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 15:19
Afganistane, Kandahare, dislokuota Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė ketvirtadienį atsisveikino su trimis Ukrainos kariais, dėl saugumo padėties Ukrainoje tarnybą tarptautinėje misijoje baigusiais anksčiau numatyto laiko.

Orai: koks bus paskutinis vasaros mėnuo rugpjūčio prognozė (30)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 14:58
Klaipėdos paplūdimiai
M.Milinio nuotr.
Rugpjūčio orai bus įvairūs. Pradžioje bus karšta, o vėliau termometrai fiksuos žemesnę temperatūrą.

Trakų meras: savivaldybės įstaigoje atlyginimą gavo realiai nedirbantis žmogus (16)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 14:14
Trakų meras: savivaldybės įstaigoje atlyginimą gavo realiai nedirbantis žmogus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Trakų rajono savivaldybės meras socialdemokratas Vytautas Zalieckas sako, kad nepasitikėjimas juo inicijuojamas, nes jis nesitaikstė su piktnaudžiavimu.