Atnaujinta Valstybės gynimo tarybos sudėtis

 (4)
Ruošdamasis Valstybės gynimo tarybos posėdžiui, prezidentas Rolandas Paksas trečiadienį paskyrė naują tarybos sekretorių ir trims valstybės pareigūnams leido nuolat dalyvauti jos posėdžiuose.

Valstybės gynimo tarybos sekretoriumi R.Paksas paskyrė savo patarėją valstybės gynybos klausimais Algirdą Norkų.

Kitu dekretu prezidentas nustatė, kad Valstybės gynimo tarybos posėdžiuose nuolat dalyvauja užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, prezidento patarėjai nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais Remigijus Ačas ir Alvydas Medalinskas.

Kaip BNS sakė prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, planuojama, kad Valstybės gynimo taryba posėdžiaus kitą savaitę. Į prezidento vadovaujamą Valstybės gynimo tarybos sudėtį įeina ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.

Pagal Valstybės gynimo tarybos įstatymą, prezidento sprendimu į posėdžius gali būti kviečiami ministrai, valstybės institucijų vadovai, jų atstovai ar kiti asmenys.

Į Valstybės gynimo tarybos posėdžius paprastai kviečiami Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius, vidaus reikalų ministras.

Pagal įstatymą, tarybos reguliarius posėdžius, paprastai vieną kartą per mėnesį, kviečia ir jų darbotvarkę tvirtina prezidentas, o neeilinius Valstybės gynimo tarybos posėdžius šaukia prezidentas savo iniciatyva arba bent vieno Valstybės gynimo tarybos nario siūlymu.

R.Paksas ne kartą yra akcentavęs, jog norėtų svarbesnio Valstybės gynimo tarybos vaidmens. Prezidentas yra sakęs, kad taryba turės reguliariai ir susitikti ir spręsti svarbiausius valstybės klausimus. R.Paksas yra sakęs, kad taryba turės priimti galutinį sprendimą, koks bus Lietuvos indėlis, sprendžiant Irako krizę.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Orai: kas atsitiko su vasara? (16)

Šiomis dienomis labai pravers skėtis, kadangi šalyje vis varvės dangus. Antroje savaitės pusėje sustiprės vėjas, o temperatūra sumažės. Vyraus gaivūs vasariški orai.

Lietuvių Sibire laukė tikri išbandymai (296)

Bendrijos „Lemtis“ narių ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinių ekspedicija į Sibirą jau aplankė bei sutvarkė dvejas Lietuvos tremtinių kapines. Nubraukta daug prakaito, neapsieita ir be nuotykių.

Virš Baltijos jūros - Rusijos orlaivių manevrai (43)

Praėjusią savaitę NATO oro policijos naikintuvai iš Baltijos šalių lydėti Rusijos orlaivių kilo septynis kartus.

„120s“ žinios: Vakarinis aplinkkelis ir Rusijos karo laivo nesėkmė (3)

DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: prasidėjo Vakarinio aplinkkelio projekto darbai, tęsiasi aistros dėl kultūros viceministro V. Vigelio, V. Putino akivaizdoje – Rusijos karo laivo nesėkmė.

Už „didelį reikalą“ - 5 eurai: feisbukas įvertino (116)

Pamačius libaniečių restorane kabantį kainoraštį galima ne juokais pasipiktinti. Atrodo, verslininkai užsimojo įkainoti net laiką, kurį praleidžiate tualete.