Atmesti nuteistų krepšininkų skundai

 (3)
Kasacinius skundus, kaip ir įprasta išžaginimo bylose, teismas nagrinėjimo už uždarų durų. Teismo posėdyje dalyvavo iki šiol laisvėje esantis D. Lavrinovičius. Jo žmona, N. Lavirnovič, serga ir į teismo posėdį neatvyko.

Nuteistųjų ir nukentėjusios skundus Aukščiausiajam Teismui pavyko išnagrinėti, į posėdį susirinkus trečią kartą.

Sausio 11 dieną posėdis buvo atidėtas, nes į jį negalėjo atvykti D. Lavrinovičiaus advokatas Stasys Zabita, tąkart dalyvavęs kitame posėdyje Kauno miesto apylinkės teisme.

Teismo posėdyje antradienį D. Lavrinovičius prašė bylos nagrinėjimą atidėti, nes jame negali dalyvauti jo advokatas Rimas Andrikis, dalyvaujantis teisme Kaune.

Pernai birželio 25 dieną Šalčininkų rajono apylinkės teismas krepšininkus brolius Lavrinovičius nuteisė kalėti penkerius metus. Jų pusbrolį Andrejų Borodkiną teismas nuteisė šešeriems metams ir konfiskavo penktadalį jo turto.

Už melagingus parodymus teismas iškėlė baudžiamąją bylą nukentėjusiajai Natalijai Tomaševič, vėliau tapusiai D. Lavrinovičiaus žmona ir pasirinkusiai vyro pavardę.

Broliai Lavrinovičiai ir pusbrolis buvo nuteisti už tai, kad 1998 metų spalio 18 dieną miške Šalčininkų rajone įvairiais būdais išžagino 17-metę N. Tomaševič.

Žagintojai išvažiavo, išrengtą auką šaltyje palikę vieną miške, o A. Borodkinas dar pasiėmė merginos auksinį žiedą.

Kai byla buvo jau ištirta ir turėjo būti nagrinėjama teisme, nukentėjusioji netikėtai ištekėjo už D. Lavrinovičiaus.

Teisme ji pakeitė per parengtinį tardymą duotus parodymus ir teigė, kad su vaikinais mylėjosi savo noru.

Per parengtinį tardymą N. Tomaševič prokuratūrai pasakojo, kad krepšininkai su savo pusbroliu ją jėga išvilko iš mašinos, žagino ir tyčiojosi.

Kadangi N. Lavrinovič prieš išžaginimą krepšininkams melavo, kad ji yra pilnametė, teismas žagintojams bausmę skyrė kaip už pilnametės išžaginimą.

Pernai spalio 28 dieną Vilniaus apygardos teismui atmetus nuteistųjų apeliacinius skundus, nuosprendis įsiteisėjo, ir 5 metus kalėti nuteistas krepšininkas D. Lavrinovičius turėjo būti suimtas.

Tačiau netrukus po Vilniaus apygardos teismo sprendimo D. Lavrinovičius kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas sustabdyti nuosprendžio vykdymą, iki bus išnagrinėtas jo kasacinis skundas. Dabar, atmetus skundus, laisvėje esantis D. Lavrinovičius bus suimtas ir išvežtas į koloniją atlikti bausmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos?

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (82)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (29)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (22)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.