Atkuto modernieji krikščionys demokratai

Seimo Konstitucijos salėje šeštadienį rengiamas uždaras Moderniųjų krikščionių demokratų bloko (MKDB) pasitarimas, kuriame bus aptarti savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai ir tolesni MKDB veiklos tikslai.

Kaip BNS korespondentui sakė MKD frakcijos Seime seniūnas, vienas bloko lyderių Vytautas Bogušis, politikai tarsis "dėl valdžių sudarymo, numatyti ateitį".

Jis nekomentavo, ar MKDB atstovai kalbės apie galimą savo struktūrų formalizavimą, atsiskyrimą nuo Lietuvos krikščionių demokratų partijos (LKDP).

Praėjusį rudenį LKDP suvažiavime per partijos vadovybės rinkimus moderniojo partijos sparno atstovai patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš vadinamąjį konservatyvųjį sparną. Netrukus "modernistai" paskelbė formuoją MKDB ir savo frakciją Seime, tačiau formaliai nenutraukė saitų su "motinine"" LKDP.

Savivaldybių rinkimuose dalyvavo "mišrūs" LKDP sąrašai. Anot V. Bogušio, maždaug 40 mandatų iš LKDP laimėtų 98 priklauso moderniesiems.

V. Bogušio teigimu, be kita ko, Molėtų rajono taryboje MKDB turi 10 vietų, Kelmėje - 4, Druskininkuose, Radviliškyje, Tauragėje, Pakruojyje - po tris, Utenoje - 2. Be to, pasak V. Bogušio, šeši modernieji krikdemai, buvę Lietuvos demokratų partijos sąraše, laimėjo mandatus Kalvarijoje.

Anot V. Bogušio, atsižvelgiant į tai, kad LKDP rinkimuose atstovavo 56 skyriai, o MKDB - 20 skyrių, "santykis yra aiškiai moderniųjų naudai".

"Modernistai" teigia neskatinę savo atskilimo prieš rinkimus, nes norėjo, kad jų kandidatai kartu su "konservatyviaisiais" galėtų dalyvauti rinkimuose.

Šios savaitės pradžioje LKDP valdybos pirmininkas Kazimieras Kuzminskas ir valdybos narys Petras Gražulis savo partijos nesėkmę rinkimuose, be kitų priežasčių, aiškino ir partijos vidiniu skilimu.

1997 metų savivaldybių rinkimuose LKDP buvo laimėjusi 180 miestų ir rajonų tarybų mandatų ir turėjo 8 merus.

Manoma, kad MKDB subūrė maždaug 4 tūkstančius iš 12 tūkstančių LKDP narių ir kontroliuoja 20 LKDP skyrių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė ragina įvertinti policijos reformos pirmuosius rezultatus (7)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina generalinį policijos komisarą Liną Pernavą įvertinti pirmuosius policijos pertvarkos rezultatus ir tęsti ją tik įsitikinus, kad tai pagerino policijos darbą ir padidino žmonių saugumą.

J.Olekas: „Nota Bene“ konkursus laimėdavo ir valdant konservatoriams (25)

Aštuonis kartus brangesnių virtuvės įrankių kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų konkursus laimėdavo ir anksčiau, kai Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovavo konservatoriai, teigia socialdemokratų ministras Juozas Olekas.

L. Kasčiūno ir G. Palucko dvikova: sutarimą galėtų rasti tik vienu klausimu (24)

Antradienį DELFI surengtuose rinkimų debatuose „Balsuok 2016“ susitikę konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas ir Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas svaidėsi žaibais. Jų pozicijos išsiskyrė praktiškai visais klausimais, o daugiausia nesutarimų kilo vertybiniais ir žmogaus teisių klausimais.

LLRI partijų programų vertinimas: Lietuvos socialdemokratų partija (16)

Lietuvos laisvosios rinkos institutas išrinko ir įvertino ryškiausias partijų rinkimų programų nuostatas, kurios veiks žmonių atlyginimus, mokesčius, pasirinkimo laisvę ir kasdienį ekonominį gyvenimą. Kas slypi po partijų pažadais, į kurias nuostatas rinkėjui atkreipti dėmesį, kaip jas vertinti? Šį kartą nagrinėjama Lietuvos socialdemokratų partijos programa.

Siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų darbuotojų išmokomis (25)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų dirbančiųjų išeitinėmis išmokomis.