Jis parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo tai numatantį įstatymo projektą.

„Šios dopingui priskiriamos medžiagos, tai įvairūs steroidai, augimą skatinančios priemonės, turinčios poveikį raumenims, sausgyslėms, raiščiams ir pan. Kai šios priemonės vartojamos tinkamai, jos gali padėti pasiekti norimų rezultatų, tačiau šiuo metu, kai nėra tinkamos kontrolės, jos labai dažnai vartojamos ne pagal paskirtį arba netinkamais kiekiais, neatsižvelgiant į indikacijas. Dažniausiai šiomis medžiagomis piktnaudžiauja jauni žmonės, tikintys, jog didesnis medžiagos kiekis gali padėti greičiau užsiauginti raumenyną, pasiekti geresnių rezultatų sporte“, - savo projektą aiškino politikas.

Jo teigimu, Lietuvos rinkoje vis dažniau pasirodo maisto papildais pristatomų vaistinių, nepatvirtintų gamintojų preparatų, kurie vartojami be mediko ar farmacininko konsultacijos, o tai gali ir sukelia neigiamų pasekmių.

Pasak A.Syso, priėmus įstatymo projektą, atskirų dopingo medžiagų vartojamas nebus draudžiamas, tiesiog bus atidžiau reguliuojama, kokie produktai patenka į rinką.

Kartu su Tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatymo projektu parlamentaras pranešė pateikęs ir su dopingo vartojimu susijusių Administracinių teisės pažeidimų bei Baudžiamojo kodeksų straipsnių pakeitimus. Jie numato atsakomybę už neteisėtą bei netinkamą dopingui priskiriamų medžiagų disponavimą, prekybą, pervežimą, kitų asmenų, ypač vaikų, įtraukimą.

Šiuo metu sporte draudžiamas medžiagas, metodus (dopingą), jų vartojimą ir kontrolę sportininkų tarpe reglamentuoja Pasaulinio antidopingo kodekso Draudžiamasis sąrašas, Tarptautinė konvencija prieš dopingo vartojimą sporte, Kūno kultūros ir sporto įstatymas.