Aštuoniems Grozno gyventojams leista likti Lietuvoje

 (7)
Pagėgių pasienio policijos rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai trečiadienio vakarą gavo oficialų Migracijos departamento prie VRM leidimą 8 Grozno gyventojams laikinai likti Lietuvos teritorijoje.
2 vyrai, 2 moterys ir 4 nepilnamečiai iš Grozno apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, kol bus priimtas sprendimas dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje, pranešė Pasienio policijos departamentas.

Jei Migracijos departamentas suteiks laikiną teritorinį prieglobstį, jie bus perkelti į Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje. Jeigu laikinas teritorinis prieglobstis nebus suteiktas, Grozno gyventojai bus išsiųsti iš šalies.

8 vizų neturėjusius Grozno gyventojus iš traukinio Kaliningradas-Maskva pasieniečiai išlaipino antradienį. Traukinys vyko iš Kaliningrado.

Netrukus išlaipintieji pasiprašė pabėgėlio statuso.

Išlaipintieji Grozno gyventojai turėjo laikinus Rusijos piliečių pasus, kuriuose tautybė nenurodyta.

Vasario viduryje Lietuvos pasieniečiai į Baltarusiją sugrąžino du Čečėnijos gyventojus, kurie Vilniuje iššoko iš traukinio, iš Maskvos vykusio į Kaliningradą. Du vyrai pasienio pareigūnams teigė, kad Lietuvoje norėtų užsiimti verslu.

Lietuvos vizų neturėję čečėnai neturėjo teisės išlipti Vilniuje, todėl buvo grąžinti į Baltarusiją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (153)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (16)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.