A.Saudargas ragina krikdemus taikytis

Buvęs Krikščionių demokratų partijos (LKDP) vadovas Algirdas Saudargas ragina faktiškai atskilusius moderniuosius krikščionis demokratus susitaikyti su likusia partijos dalimi.
Spaudos konferencijoje trečiadienį buvęs ilgametis LKDP pirmininkas A. Saudargas pareiškė, kad modernieji krikščionys demokratai turėtų atidėti balandžio pabaigoje planuojamą Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos steigimą, ir paragino juos dalyvauti neeilinėje LKDP susitaikymo konferencijoje.

Manoma, kad jeigu toks susitaikymas nepavyktų, modernieji krikščionys demokratai nesugebėtų tinkamai pasiruošti Seimo rinkimams.

Pasak A. Saudargo, savo mintis jis išdėstė laiške bendražygiams, ir savaitgalį vykusiame LKDP tarybos posėdyje jo idėja buvo pritarta.

A. Saudargas siūlo visiems LKDP nariams tvirtai įsipareigoti viešai nemenkinti partijos autoriteto.

Jis įspėjo, kad "su jokiomis atskilusiomis grupuotėmis kompromiso negali būti, o partijos viduje galima diskutuoti".

"Tikiuosi, kad LKDP ras jėgų remtis ne nuoskaudomis ar barniais, bet ateities atsakomybe", sakė A. Saudargas. Atskirai jis paragino "užgniaužti nuoskaudas tuos, kurie linksta prie moderniųjų krikščionių demokratų".

Pasak jo, jei prarastų parlamentinės partijos statusą, LKDP sunyktų. Per savivaldybių rinkimus LKDP iš anksčiau turėtų 180 mandatų gavo maždaug pusę.

Kelerius metus brendusi priešprieša tarp moderniojo ir konservatyviojo partijos sparno pasiekė apogėjų pernai lapkritį, kai LKDP konferencijoje "modernistai" triuškinamai pralaimėjo partijos vadovybės rinkimus.

Metų sandūroje išryškėjo neformalus moderniųjų krikščionių demokratų blokas, kuris, modernistų teigimu, vienija maždaug 20 iš 70 partijos skyrių arba 4 iš 12 tūkstančių partijos narių. Keturi Seimo Krikščionių demokratų frakcijos nariai pasitraukė ir suformavo Moderniųjų krikščionių demokratų partijos frakciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (97)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (15)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.