A.Sakalas susirūpino moksleivių narkomanija

 (1)
Spaudos konferencijoje trečiadienį jis informavo išsiuntęs kreipimąsi į prezidentą, Seimo pirmininką ir premjerą, kuriame reiškiamas susirūpinimas nepakankamu valdžios dėmesiu vaikams bei didėjančiu jaunimo nusikalstamumu.

A. Sakalui ypač didelį nerimą kelia narkomanijos plitimas tarp vaikų ir moksleivių. Anot jo, per pastaruosius 5 metus narkomanų Lietuvoje padaugėjo beveik 10 kartų, o alkoholį ir narkotines medžiagas pradeda vartoti vis jaunesni moksleiviai.

A. Sakalas supažindino su Vilniaus miesto Švietimo skyriaus užsakymu 30-tyje Vilniaus miesto vidurinių mokyklų atliktais tyrimais, kurie parodė, kad narkotikus vartoja beveik 20 proc. moksleivių.

Anot parlamentaro, moksleiviai jau yra išbandę hašišą ir marihuaną, amfetaminus, LSD, "kreką" bei kitus narkotikus. Nemažai moksleivių svaiginasi raminančiais ir migdančiais preparatais, toksinėmis medžiagomis.

Kreipimesi į valdžios atstovus prašoma įpareigoti Vidaus reikalų ministeriją radikaliai kovoti su narkotikų prekeiviais, kurie, A. Sakalo vertinimu, dabar nevaržomai dalina narkotikus mokyklose, moksleivių ir jaunimo sambūriuose.

Taip pat siūloma suteikti skubią, konkrečią ir nemokamą pagalbą vaikams ir jaunimui, kurie jau pateko narkotikų priklausomybėn, bei skubiai paruošti prevencinę programą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (27)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (3)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (10)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (27)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (14)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.