DELFI

Specialistai geriausia XXI a. knyga išrinko Lietuvą groteskiškai vaizduojantį JAV bestselerį

www.DELFI.lt
2009 rugsėjo mėn. 29 d. 15:59
SpausdintiSpausdinti Informuoti redakcijąInformuoti redakciją KomentaraiKomentarai  (106)
Teksto dydis: DidintiMažinti
© Corbis
Amerikiečių literatūrinis žurnalas „The Millions“ paskelbė du geriausių XXI a. knygų sąrašus. Vieną sąrašą sudarė žurnalo skaitytojai, kurie balsavo bendravimo svetainės „Facebook“ specialiai sudarytoje grupėje, o antrą – leidinio ekspertų grupė, kurią sudaro leidėjai, kritikai ir rašytojai.

Pirmojoje specialistų sudaryto geriausių knygų dvidešimtuko vietoje atsidūrė amerikiečių rašytojo Jonathano Franzeno romanas „Pataisos“ („Corrections“), išleistas 2001 m.

Skaitytojų reitinge jis užėmė tik aštuntąją vietą.

O skaitytojų sąraše pirmaujantis romanas – Junot Díazo knyga „Trumpas įstabus Oskaro Wao gyvenimas“ („The Brief, Wondrous Life of Oscar Wao“) – ekspertų sąraše užėmė 11-ąją vietą.

DELFI primena, kad J.Franzeno nacionaline literatūrine premija apdovanotame romane „Pataisos” minimi ir lietuviai. Lietuviai jame pavaizduoti kaip arklieną valganti ir merginas už kelis dolerius pardavinėjanti laukinių tauta, kuri neturi net elektros.

REKLAMA

10 knygų pateko ir į skaitytojų, ir į ekspertų reitingą. Tarp jų Davido Mitchello romanas „Debesų atlasas“ („Cloud Atlas“), kuris užėmė 3-iąją vietą ekspertų reitinge ir 4-ąją skaitytojų reitinge,
Roberto Bolaño romanas „2666“, kuris užėmė 4-ąją vietą ekspertų sudarytame sąraše ir 2-ąją vietą skaitytojų reitinge, bei Cormaco McCarthy romanas „Kelias“ („Road“), tapęs 6-uoju ekspertų sąraše ir 5-uoju skaitytojų reitinge.

Į geriausių knygų dvidešimtuką skaitytojai įtraukė Haruki Murakami knygą „Kafka pakrantėje“ („Kafka on the Shore“), Zadie Smith romaną „Balti dantys“ („White Teeth“) ir Khaled Hosseini knygą „Bėgantis paskui aitvarą“ („The Kite Runner“), kurie nebuvo įtraukti į specialistų sudarytą sąrašą.

Abu sąrašai paskelbti žurnalo internetinėje versijoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.


Straipsnių komentarai
Vardas El. paštas
Komentaras
neburnok.lt
 
 
Lietuvoje Archyvas
Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis teigia, jog prokurorai dėl rezonansinių bylų jaučia politinį spaudimą. Pasak prokuroro, kai kurios žiniasklaidos priemonės šiuo atveju formuoja nuomonę.
Užsilikusį komunistinį monumentą milicijai ir saugumui lenkai ketina perdirbti į paminklą Žalgirio mūšiui. Tokį sprendimą, ruošdamasi paminėti 600-ąsias Žalgirio mūšio metines, priėmė netoli istorinio mūšio lauko esančio vieno seniausių Mozūrijos ežeryno miesto Ostrudos valdžia. Miesto sumanymui jau pritarė Kovų ir kančių atminties taryba.
Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad šiuo metu yra per anksti spėlioti apie būsimų savivaldybių ar Seimo rinkimų rezultatus.