Aukščiausių valdžios institucijų vadovai suskubo lankyti Lietuvos miestus ir kaimus, paprastiems žmonėms aiškinti apie Prezidentūros skandalą ir ateinančių metų biudžetą. Politologai apgailestauja, kad kaimo žmonės prisimenami kilus skandalams arba rinkimų išvakarėse.
Rolandas Paksas
© ELTA
Pastaruoju metu padažnėjo Prezidento Rolando Pakso, Seimo pirmininko Artūro Paulausko ir premjero Algirdo Brazausko apsilankymai šalies regionuose. Oficialiai teigiama, kad vieni politikai tiesiogiai žmonėms nori paaiškinti apie Prezidentūros skandalą, kiti - apie ateinančių metų biudžetą.

Politikai neskaičiuoja, kiek kainuoja šios kelionės. Susitikimai su šalies rajonų gyventojais esąs jų darbas. "Prezidentas Rolandas Paksas yra žmonių išrinktas Prezidentas. Jis yra išskirtinis, nes žmonių nepamiršo po rinkimų, todėl ir vyksta tokie susitikimai.

Be to, mes nedalijame tautos į runkelius ir intelektualus", - LŽ aiškino Pakso patarėjas Gintaras Šurkus. Neskaičiuojama, kiek kelionės į provinciją kainuoja ir Seimo pirmininkui Paulauskui. Jis, kaip ir Prezidentas, pastaruoju metu surengė apie 10 susitikimų su rajonų gyventojais. Oficialiai teigiama, kad susitikimų tema - ateinančių metų biudžetas.

Paulausko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas LŽ teigė, kad susitikimuose Seimo pirmininkui paprastai tenka atsakyti tik į keletą klausimų, susijusių su Prezidentūros skandalu, visi kiti klausimai apie biudžetą. "Žmonėms rūpi, kokio dydžio pensijas jie gaus, ar bus grąžinti indėliai", - pokalbių temas vardijo Žilinskas.

Beje, kol kas Prezidento ir Seimo pirmininko keliai nesusikerta - jie lankosi skirtinguose rajonuose. Šį rudenį pradėtos rengti ir Vyriausybės dienos įvairiose apskrityse. Iki šiol jos vyko Alytaus ir Panevėžio apskrityse. Šiuose renginiuose lankosi ne tik Brazauskas, bet ir ministrai, Vyriausybės kanceliarijos, prįimamojo ir kitų institucijų atstovai.

Pasak Vyriausybės kanclerio Zenono Kaminsko, išvykų į apskritis kaina neskaičiuojama, nes susitikimai su žmonėmis - Vyriausybės narių darbas. Be susitikimų, Vyriausybės dienų metu rengiamos labdaros akcijos. Lapkričio viduryje premjero žmona Kristina Brazauskienė dalijo namų apyvokos reikmenis Panevėžio apskrities vargingoms šeimos. Labdara buvo pirkta už Brazausko atlyginimą. Kiek vėliau už "Algirdo Brazausko fondo" lėšas buvo nupirkta avalynės Kelmės rajono Užvenčio seniūnijos vargingai gyvenančių šeimų vaikams. 107 poras batų vaikams taip pat perdavė Brazausko žmona.

Politologas Raimundas Lopata LŽ teigė, kad regioninės politikos Lietuvoje praktiškai nėra. Dėl šios priežasties politikų noras lankytis ir bendrauti su provincijos žmonėmis vertinamas palankiai. Vis dėlto regioninę politiką derėtų prisiminti ne tik per rinkimus.

Pasak Liberalų frakcijos Seime seniūno Eligijaus Masiulio, Prezidentui, kaip valstybės vadovui, nedera dalyvauti tokio lygio susitikimuose, kai šalia jo sėdi liberalų demokratų partijos nariai. "Prezidentas neišlaikė egzamino, jis nėra lygus ir teisingas visiems Lietuvos politiniams sluoksniams", - sakė parlamentaras.

Masiulio nuomone, artėjant rinkimams beveik visi partijų lyderiai pradeda keliones po šalies rajonus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (17)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...