Armėnija tikisi Lietuvos paramos

Armėnijos užsienio reikalų ministras Vartanas Oskanianas tikisi Lietuvos paramos, jo šaliai integruojantis į europietiškąsias struktūras. Spaudos konferencijoje antradienį Vilniuje diplomatas sakė, kad Armėnija "pasirinko europinę kryptį ir mato save šioje šeimoje".
Ministras pažymėjo, jog valstybės gyvenime siekiama diegti Europos normas ir standartus, teisės aktus derinti su dešimtmečiais patikrinta Europos teisine sistema.

Armėnija jau paruošė visus reikalingus dokumentus ir įvykdė reikalavimus dėl šalies narystės Europos Taryboje (ET) ir dabar laukia galutinio sprendimo. Lietuva remia Armėnijos narystę ET.

Bendrame Lietuvos ir Armėnijos UR ministru Algirdo Saudargo ir V. Oskaniano pareiškime išdėstytas siekis plėtoti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, skatinti aktyvesnius kultūrinius bei prekybos ryšius.

Susitikime Lietuvos ir Armėnijos ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl padėties Baltijos ir Juodosios jūrų regionuose, apie taikos užtikrinimą Kaukaze.

Spaudos konferencijoje A. Saudargas teigė, jog Lietuva remia taikų Kalnų Karabacho konflikto sprendimo būdą, panaudojant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) mechanizmus.

Daugiausia armėnų gyvenamas anklavas, įsiterpęs į Azerbaidžaną, nepriklausomybę paskelbė 1988 metais. Per šešerius metus trukusį karą Armėnijos pajėgos išstūmė Azerbaidžano karius ir civilius iš šio anklavo.

Karas, nusinešęs apie 35 tūkst. žmonių gyvybių ir privertęs palikti namus apie 1 milijoną žmonių, baigėsi 1994 metas sudarytomis paliaubomis. Anklavą dabar kontroliuoja vietos armėnai, palaikantys aktyvius santykius su Armėnija.

Pastaroji siekia taikos susitarimo su Azerbaidžanu dėl Kalnų Karabacho.

Vilniuje V. Oskanianas viešėjo dvi dienas. Čia jis pasirašė Lietuvos ir Armėnijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį bei abiejų šalių URM bendradarbiavimo protokolą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (34)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (6)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (117)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (220)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (23)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.