Arkivyskupas ragina kunigus prisipažinti

Arkivyskupas S. Tamkevičius patikino, kad prieš prisipažinusiuosius nebus imtasi represinių priemonių.

"Atvirkščiai, pažeminimai pareigose laukia tų, kurie neprisipažins", teigė arkivyskupas.

Arkivyskupas S. Tamkevičius mano, kad kunigų bendradarbiavimas su KGB labai nevienodas.

"Vieni pasirašė, bet nevykdė jokios veiklos ir buvo netgi naudingi Bažnyčiai, kiti labai galėjo kenkti ne tik Bažnyčiai, bet ir tikintiesiems", sakė arkivyskupas S. Tamkevičius.

Vyskupų konferencija neigiamai vertina ir kunigus, buvusius lojalius sovietų sistemai.

"Kunigas negalėjo išduoti valstybės paslapties, jis buvo ideologinis ginklas", mano arkivyskupas S. Tamkevičius.

1992 metais, būdamas Kauno ir Šiaulių parapijų arkivyskupas, S. Tamkevičius ragino kunigus prisipažinti bendradarbiavus su KGB.

"Užtektų rankų pirštų parodyti, kiek parapijos kunigų prisipažino", sakė arkivyskupas. Vyskupų konferencijos pirmininkas neatmeta galimybės, kad tarp KGB bendradarbių kunigų buvo daug.

Arkivyskupas S. Tamkevičius taip pat ragina prisipažinti ir atgailauti visus tikinčiuosius, kurie bendradarbiavo su KGB.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (36)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos (1)

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (357)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (13)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1206)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.