Apie šimtas mitinguotojų protestavo prieš kainų didinimą

Šeštadienį prie Seimo apie šimtas mitingo dalyvių protestavo prieš kainų didinimą, nedarbą ir skurdą.
Mitingo organizatorius Liaudies koalicijos "Už teisingą Lietuvą" pirmininkas Julius Veselka žurnalistams teigė, kad A. Kubiliaus Vyriausybė neturi "nei principų, nei realaus požiūrio, kaip išvesti Lietuvą iš ekonominės krizės".

"Paskelbė taupymą, o beveik visoms paslaugoms padidino kainas", piktinosi jis. Anot J. Veselkos, taip betaupant "galima ir numirti".

Mitingo dalyviai reikalavo nubausti kaltininkus, privedusius prie Lietuvos ekonomikos krizės.

J. Veselka teigė reikalausiąs, kad nepriklausomai nuo šių asmenų užimamų pareigų, jiems būtų mokama tik minimali mėnesinė alga, o "Seime sėdintiems pensininkams" - tik bazinė pensija.

"Tegul jie taupo ir pažiūrėsim, kas iš tokio taupymo bus", kalbėjo jis.

Mitingo dalyviai prezidentui ir Vyriausybei ketina įteikti reikalavimų sąrašą, kuriuose pirmuoju punktu nurodoma atšaukti abonementinio mokesčio ir kainų padidinimą telekomo paslaugoms.

Tai pat reikalaujama sumažinti elektros energijos kainą, išsiaiškinti, kodėl nedidinamas energijos eksportas, pateikti visuomenei išsamią ataskaitą, dėl ko susidarė nuostoliai "Lietuvos dujose", "Lietuvos geležinkeliuose", "Lietuvos avialinijose" ir kituose strateginiuose objektuose.

Mitingo dalyviai vieningai reikalavo neįvedinėti jokių naujų mokesčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Milijonai iš valstybės – už sarginį šunį be dantų (124)

Visuomenę purtantys nelegalių statybų skandalai priverčia atsigręžti ir įdėmiau pasižiūrėti į instituciją, kurios rankose statybų kontrolė – Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI). Pastaruoju metu peršasi mintis, kad ši inspekcija labiau stengiasi sugalvoti būdų, kaip įteisinti nelegalias statybas, o ne su jomis kovoti.

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla papildyta V. Adamkaus komentaru (113)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (11)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (168)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (38)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.