"Antiliberalinė" sąjunga Vilniuje neturės daugumos

 (1)
Penktadienį pasirašyta Naujosios sąjungos, socialdemokratų partijos, Centro sąjungos bei LDDP deklaracija, kuri skelbia šių partijų susitarimą kartu dirbti Vilniaus labui.

Tokia sąjunga miesto taryboje turės 21 mandatą iš 51.

Koalicijos sudarytojai tikėjosi, kad prie jos prisidės ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), Vilniaus mieste laimėjusi 5 mandatus. Tokia koalicija būtų turėjusi daugumą Vilniaus miesto taryboje.

Spaudos duomenimis, Lietuvos liberalų sąjunga LLRA už paramą pažadėjo atsidėkoti vicemero portfeliu.

Spaudos konferencijoje penktadienį Lietuvos centro sąjungos Vilniaus skyriaus tarybos pirmininkas Algis Čaplikas teigė, kad ši deklaracija dar nereiškia, kad šios partijos sudarė koaliciją.

"Kol kas dar nėra jokios koalicinės sutarties. Mes savo parašais deklaruojame, kad mes sutarėme bendram darbui", pažymėjo jis.

A. Čaplikas šią deklaraciją pavadino "precedento neturinčiu atveju", nes "keturios politinės partijos, atstovaujančios vidurio ir kairiosioms jėgoms, bando formalizuoti savo veiklą ne susitarimais, ne postų pasidalijimais, o veiklos principais".

Jis sakė, kad bendradarbiauti su šią deklaraciją pasirašiusiomis politinėmis jėgomis kviečiamos ir kitos partijos, tačiau plačiau nekomentavo Lenkų rinkimų akcijos neprisijungimo.

"Mes nesibaidome ir nesergame didžiuliais ideologiniais skirtumais. Mes tai traktuojame kaip susitarimą darbui miesto ūkyje, kuriame nėra tiek svarbūs mūsų ideologiniai skirtumai", kalbėjo A. Čaplikas.

Visos deklaraciją pasirašiusios politinės partijos remia A. Čapliko kandidatūrą į Vilniaus miesto mero postą.

Pats A. Čaplikas tvirtino, kad jei bus išrinktas sostinės meru, rudenį nedalyvaus Seimo rinkimuose.

Socialliberalai Vilniaus miesto taryboje gavo 8 mandatus, socialdemokratai - 6, centristai - 4, LDDP - 3 mandatus.

Liberalai Vilniaus mieste laimėjo daugiausiai mandatų - 18, dar 7 mandatus Vilniaus taryboje laimėjo konservatoriai.

Liberalai koalicijos be jų kūrimą įvertino kaip "realybės nesuvokimą" ir "kai kurių partijų nesugebėjimą pripažinti pralaimėjimo".

Daugumos neturinti koalicija greičiausiai negalės sukliudyti liberalų lyderiui Rolandui Paksui tapti Vilniaus meru.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (99)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (291)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (272)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.