Daugiausiai keliaujančiu Seimo nariu antrus metus iš eilės išliko Užsienio reikalų komiteto narys Alvydas Medalinskas. Tai rodo Seimo valdybai pateikti Seimo kanceliarijos Finansų departamento duomenys apie Seimo narių ir delegacijų komandiruotes į užsienį ir joms skirtas išlaidas.
A.Medalinskas
© ELTA
Finansų departamento duomenimis, A.Medalinskas 2002 metais buvo išvykęs į 29 komandiruotes, trukusias 111 dienų. Joms apmokėti Seimas skyrė 82,3 tūkst. litų.

2001 metais A.Medalinskas taip pat buvo pirmas pagal komandiruočių į užsienį trukmę. Tais metais jis užsienio komandiruotėse praleido 114 dienų.

Dažną A.Medalinsko važinėjimą į užsienį lemia jo pareigos Seime. Šis parlamentinio Užsienio reikalų komiteto narys yra Seimo delegacijos Konvente dėl Europos Sąjungos ateities narys, Seimo delegacijos Vakarų Europos Sąjungoje (VES) vadovas.

Šiuo metu jis yra išrinktojo prezidento Rolando Pakso įgaliotinis, patariantis jam užsienio politikos klausimais. Manoma, jog po vasario 26 dieną įvyksiančios prezidento inauguracijos A.Medalinskas pereis dirbti į Prezidentūrą.

Tuo tarpu Seimo nario, dabar - išrinktojo prezidento R.Pakso, kaip ir konservatorės Irenos Degutienės, kelionės į užsienį Seimo kanceliarijai nekainavo nė lito. Abu jie į užsienio komandiruotes pernai buvo išvykę po vieną kartą.

Antras pagal komandiruotėms išleistų lėšų dydį yra Seimo pirmininko pavaduotojas Europos reikalų komiteto pirmininkas Vytenis Andriukaitis. Jis taip pat yra Seimo delegacijos Konvente dėl ES ateities narys.

V.Andriukaitis praėjusiais metais buvo išvykęs į 26 komandiruotes, kurios truko 80 dienų. Šioms komandiruotėms Seimas išleido 77,6 tūkst. litų.

Trečias pagal išlaidas užsienio komandiruotėms - Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis taip pat yra prezidento įgaliotinis Kaliningrado klausimams.

G.Kirkilas 2002 metais buvo išvykęs į 19 komandiruočių, trukusių 84 dienas. Joms apmokėti išleista 64,9 tūkst. litų. Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio komandiruotėms į užsienį Seimo kanceliarija išleido 27 litus, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos nario Gintaro Didžioko - 43 litus. Jie abu taip pat buvo komandiruoti į užsienį po vieną kartą.

Pagal užsienio komandiruotėse praleistą laiką pirmauja A.Medalinskas, Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) lyderis Vytautas Landsbergis ir Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) pirmininkas Jonas Čekuolis.

V.Landsbergis užsienio komandiruotėse praleido 98 dienas, J.Čekuolis - 94 dienas. Dvidešimt penki Seimo nariai praėjusiais metais nebuvo nė karto komandiruoti į užsienį. Iš viso Seime yra 141 narys.

Tarp Seimo delegacijų pagal komandiruočių išlaidas pirmoje vietoje yra Seimo delegacija ETPA. Jos narių komandiruotėms išleista 214 tūkst. litų.

ETPA keturis kartus per metus rengia po penkias dienas trunkančias sesijas, kurios vyksta viename iš brangiausių Prancūzijos miestų - Strasbūre. Be to, Seimo delegacijos nariai dalyvauja ir įvairių ETPA komitetų posėdžiuose.

Seimo delegacijos Konvente dėl Europos ateities narių komandiruotėms išleista 133 tūkst. litų, delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (NATO PA) narių - 124 tūkst. litų. Iš viso Seimo narių komandiruotėms į užsienį praėjusiais metais buvo išleista 1,187 mln. litų.

Duomenys apie Seimo narių ir delegacijų komandiruočių išlaidas trečiadienį buvo pateikti svarstyti Seimo valdybai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (9)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (80)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (1)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (60)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (82)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (22)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (72)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Saugumo specialistas: dabar – kibernetinių nusikaltimų „aukso amžius“

Europolo duomenimis, globalus kibernetin ių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (7)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...