Ambasadoriaus darbą Ukrainoje baigiantis P. Vaitiekūnas Kijeve dirbo pastaruosius penkerius metus.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, eidamas tiek šias, tiek ir ankstesnes ambasadoriaus Baltarusijoje, Latvijoje ar užsienio reikalų ministro pareigas, P. Vaitiekūnas niekuomet nevengdavo atsidurti neramiose Europos vietose.

„Kai Rusijos kariuomenė buvo netoli Tbilisio ir niekas nežinojo – sustos ji ar eis toliau, jis buvo būtent Tbilisyje. O šiemet, kuomet Kryme vyko vadinamasis referendumas, P. Vaitiekūnas buvo vienintelis Europos Sąjungos ambasadorius, kuris tuo metu buvo Kryme“, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

P. Vaitiekūno turima informacija padėjo ne tik užsienio politikos diskusijose, bet ir žiniasklaidai. Nemaža dalis žurnalistų pastebi, kad ambasadorius niekada neatsisakė suteikti naujausios informacijos apie įvykius Ukrainoje, o jo pasisakymai neretai būdavo atviresni ir griežtesni, nei būdinga diplomatui.

Tai, kad P. Vaitiekūnas visuomet darė daugiau negu priklauso diplomatui, sutinka daugelis LRT radijo kalbintų pašnekovų.

Buvęs Seimo kancleris Jonas Milerius sako, kad nežinia, atsitiktinumas tai ar ne, bet tai, kad būtent P. Vaitiekūnas pastaraisiais metais ėjo Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje pareigas, yra didžiulė sėkmė.

„Yra tas valdiškas darbas, padarai jį ir niekas tau nieko prikišti negali, bet jis visąlaik darydavo žymiai daugiau, negu jam privalu. Aišku, jis jautė Ukrainos pulsą, dar nuo Sąjūdžio laikų, ir kai vyko pirmoji Ukrainos revoliucija, visada puikiai žinojo šios šalies įvykius... Tie, kurie priėmė sprendimą jį pasiųst į Ukrainą, priėmė patį geriausią sprendimą“, – sako J. Milerius.

Pagal specialybę fizikas, P. Vaitiekūnas, prasidėjus Sąjūdžiui, aktyviai įsitraukė į jo veiklą ir nuo to laiko liko politikoje.

LRT radijas Metų žmogų rinko vienuoliktą kartą.