Alytaus rajone buvo klastojami rinkimų rezultatai

 (1)
Praėjusią savaitę paaiškėjo, jog 7 Alytaus rajono rinkimų apylinkėse, rinkėjų balsų skaičiavimo protokoluose, buvo suklastoti Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) Alytaus r. skyriaus narių reitingų rezultatai.

Alytaus r. rinkimų apylinkės pirmininkas Rimantas Liegus kreipėsi į minėto rajono apylinkės prokuratūrą, prašydamas ištirti pažeidimus. Alytaus r. taryboje konservatoriai gavo 7 vietas iš 25 ir tapo daugiausia narių taryboje turinčia partija.

Rinkėjų balsai taisyti dokumentuose, pristatytuose iš Krokialaukio, Verebiejų, Santaikos, Ūdrijos, Žagarių, Vaisodžių ir Butrimonių rinkimų apylinkių. Nustatyta, jog rinkėjų balsai antrajame dešimtuke atsidūrusių partijos narių naudai buvo nurašinėjami nuo kandidatų, patekusių į pirmąjį dešimtuką. Žinoma, kad nuo vienų kandidatų kitiems perrašyti 57 balsai.

Labiausiai nukentėjo Punios apylinkės veterinarijos gydytojas Gintaras Chščenavičius, iš kurio buvo atimta 22 balsai. Alytaus apskrities Kaimo reikalų direktorius Gediminas Krasauskas neteko 19, apskrities viršininkas Ignas Aleškevičius - 11. Dar viena kandidatė prarado 3, kiti du - po 1 balsą.

Krokialaukio seniūnui Rimui Jarmalai buvo prirašyti 24 balsai. Kol kas neaišku, kieno nurodymu. Pivašiūnų seniūnei Rimai Čelkonienei - 31, verslininkui Jurgiui Algirdui Makaveckui - 2.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas LŽ sakė apie incidentą Alytuje sužinojęs vos paaiškėjus klastojimo atvejui. VRK vadovas teigė, kad alytiškiai, aptikę akivaizdžiai "pataisytus" pirmumo balsų protokolus, patys atplėšė maišus su balsavimo biuleteniais ir perskaičiavo rinkimų rodiklius. Pasak Z.Vaigausko, incidentas neturėjo įtakos balsavimo rezultatams.

VRK pirmininkas prisipažino, kad panašių atvejų per rinkimus pasitaikė ir kitose miestų bei rajonų apygardose. Jis konstatavo, jog dažniausiai panašios klaidos padaromos dėl išsiblaškymo ar nuovargio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (1)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (12)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (11)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.

Ramzį nušovęs K. Komskio brolis paleistas į laisvę (71)

Tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.