A.Kubilius - už "elektroninę Lietuvą"

 (48)
Tai šeštadienį Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) konferencijoje pareiškė vienas konservatorių lyderių, premjeras Andrius Kubilius.

Konferencijos delegatams jis pristatė "Naujo vėjo" principus, kurie gali tapti konservatorių rinkimų programos pagrindu.

A. Kubilius pristatė septynis "ramsčius", kuriais, jo nuomone, turi būti pagrįsta konservatorių programa: skaitmeninė ekonomika, moderni ir konkurencinga pramonė, energetika ir infrastruktūra, modernus valstybės valdymas ir stabilumas, modernus saugumas, modernus konservatizmas, modernūs santykiai su kitomis partijomis bei "Naujas vėjas" pačioje partijoje.

A. Kubilius kvietė pakankamai lėšų skirti nacionalinio saugumo stiprinimui ir integracijos į NATO darbų įgyvendinimui.

"Geri santykiai su kaimynais turi būti vienas užsienio politikos prioritetų, tačiau neturi trukdyti jiems ir mums pasirinkti tinkamų saugumo užtikrinimo kelių", sakė premjeras.

Anot jo, "Rusija ir toliau lieka nežinomybė, o nežinomybė nedidina saugumo". Narystė NATO, priešingai, anot premjero, "yra aiškumas, užtikrinantis stabilumą visame regione".

Pasak A. Kubiliaus, Lietuvos ekonomika, kad taptų labiausiai dinamiška ir konkurencinga, "turi tapti skaitmenine ekonomika, kuri užtikrintų nuolatinį vystymąsi, geresnes darbo vietas, skatintų tvirtesnę socialinę visuomenės sanglaudą".

A. Kubilius siūlo Europos Sąjungos pavyzdžiu parengti ilgalaikį "elektroninės Lietuvos" planą, ruoštis privalomam kompiuterinio raštingumo reikalavimų įvedimui.

Anot konservatoriaus, būtina užtikrinti, kad informacinės visuomenės kūrimo priešakyje būtų viešasis administravimas, ypatingas dėmesys turi būti skirtas elektroninės komercijos vystymui.

Tėvynės sąjunga, anot premjero, turi telkti provakarietiškas jėgas, siekiant išlaikyti Lietuvos politinę kryptį stabilią ir po Seimo rinkimų.

A. Kubilius pabrėžė, jog bendradarbiavimas su prezidentu "yra išskirtinės svarbos" ir ragino nekreipti dėmesio į galimus bandymus įvelti prezidentą į rinkimų kampaniją.

A. Kubilius kvietė konservatorius toliau partijos viduje siekti demokratizavimo, "sumanymų, minčių ir veidų" konkurencijos.

Anot konservatoriaus, "atvirumas, šypsena, pagalbai ištiesta ranka aiškūs principai, "švarios rankos" turi tapti konservatorių naujos laikysenos kasdienybe.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis jau vardina, kas ir kuo galėtų tapti derybos - su dviem partijomis

Rinkimuose pirmaujančių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis sako, kad premjeru gali būti siūlomas ir nepartinis kandidatas, o krašto apsaugos ministrą galės siūlyti prezidentė.

R. Šimašius: kai kurie „valstiečių“ pasisakymai kelia nerimą (10)

Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius džiaugiasi, kad jo partija turės didžiausią iki šiol frakciją Seime. Pasak jo, akivaizdu, kad liberalai nėra pageidaujami valdančiojoje koalicijoje, todėl yra pasiruošę dirbti opozicijoje.

R. Karbauskis: premjeru galėtų būti ir nepartinis (15)

Būsimos Vyriausybės vadovu galėtų būti ir nepartinis kandidatas, teigia daugiausiai mandatų naujos kadencijos Seime turėsiančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Po Vijūnėlės skandalo Vyriausybė spręs, kokius klausimus galima svarstyti be derinimo procedūros

Vyriausybė šią savaitę spręs, kokius klausimus ministrų kabinetas gali svarstyti skubiai - praleisdamas derinimo procedūrą.

VRM išvados dėl policininko žūties kelia abejonių (5)

Paskelbtos Vidaus reikalų ministerijos išvados dėl policininko žūties rugpjūtį Tryškiuose. Kalti patys pareigūnai, nesugebėję sutramdyti smurtautojo, nes blogai išsidėstė ir užsiėmė saviveikla. Visa tai dėl netinkamo pasirengimo, todėl ministerija įpareigojo generalinį policijos komisarą nuo kitų metų sausio profesinės taktikos įskaitas padaryti privalomas.