A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (141)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
141
Registruoti (0) Anonimiški (141)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Pirmojo laipsnio valstybinę pensiją siūloma skirti E.V.Miliūnui

2015 kovo mėn. 6 d. 19:25
Eugenijus Miliūnas,Valdas Adamkus ir Rimantas Mikaitis
Organizatorių archyvo nuotr.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją architektui Eugenijui Viktorui Miliūnui.

Karo akademijos dėstytojas: kariuomenei tinka vyriškos moterys (28)

2015 kovo mėn. 6 d. 18:54
Karo akademijos dėstytojas: kariuomenei tinka vyriškos moterys
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Iki šauktinių kariuomenės Lietuvos įteisinimo likus vos vienam žingsniui, o visuomenėje pasigirdus įvairių nuomonių dėl šauktinių moterų, Lietuvos karo akademijos dėstytojas Valdas Rakutis „Žinių radijui“ sakė, kad dėl moterų kariuomenėje nematantis problemos.

Reikalauja ekspertizės dėl Žaliojo tilto skulptūrų (118)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:59
Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys kreipėsi į atsakingas institucijas, prašydamas ekspertizės dėl Žaliojo tilto skulptūrų deformacijų.

Klaipėdoje atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas (5)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:34
Klaipėdoje atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Klaipėdoje kovo 6 dieną atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas, kuriam vadovauja garbės konsulas Nikolajus Logvinas.

L. Linkevičiui nepatinka Europos „vienybė nedaryti nieko“ (73)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:06
Linas Linkevičius
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Europos vienybė Rusijos atžvilgiu yra svarbi, bet ji turi pasireikšti sutarimu dėl konkrečių veiksmų, penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, atvykęs į Europos Sąjungos (ES) ministrų susitikimą Rygoje.