A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (140)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
140
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Konstatavo: rusakalbė žiniasklaida Lietuvoje valdoma Rusijos

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:11
Lietuvos informacinę erdvę rusų kalba akivaizdžiai siekiama kontroliuoti ir Rusijai tai pavyksta.

Laukiama NATO sprendimo dėl papildomų pajėgų Baltijos šalyse (7)

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:58
NATO pajėgų Europoje vadavietės žiniasklaidos operacijų direktorius Jay'us Janzenas pranešė, jog sprendimas dėl papildomų pajėgų dislokavimo Rytų Europoje gali būti priimtas jau šios savaitės pabaigoje.

Orai: netrukus jau +20 (3)

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:29
Po lietingų ir debesuotų dienų savaitės pradžioje laukia šiltas ir kiek giedresnis oras. Ketvirtadienį daug kur skaisčiai švies saulė, o nuo penktadienio temperatūra sparčiai kils.

L. Graužinienė apie V. Vonžutaitės vyro įdarbinimą: reikia džiaugtis (47)

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:04
Seimo narės „darbietės“ Vitalijos Vonžutaitės vyro Sergejaus Fedotovo laimėtas Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) vadovo konkursas yra sureikšminamas dėl rinkimų, mano Seimo pirmininkė ir V.Vonžutaitės bendrapartietė Loreta Graužinienė.

V. Gapšys atsisako garbingo posto? papildyta L. Graužinienės komentaru (21)

2014 balandžio mėn. 16 d. 08:07
V. Gapšys atsisako garbingo posto?
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vytautas Gapšys antradienį paskelbė netikėtą pareiškimą.