A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (141)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
141
Registruoti (0) Anonimiški (141)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Debatų laida „Vilniaus ringas“: Mykolas Majauskas prieš Gintautą Palucką (6)

2015 sausio mėn. 28 d. 17:50
Debatų laida „Vilniaus ringas“: Mykolas Majauskas prieš Gintautą Palucką
Laidų ciklas "Vilniaus ringas" - skirtas pirmiesiems tiesioginiams merų rinkimams. Pirmoje laidoje kovėsi kandidatai į sostinės vadovus Mykolas Majauskas ir Gintautas Paluckas. Kuris iš jų vertesnis Vilniaus mero posto? Kuris iš jų nugalės argumentų dvikovoje?

V. Adamkus apie Ukrainos griovimą, Vakarų neryžtingumą ir grėsmę Lietuvai (53)

2015 sausio mėn. 28 d. 16:59
V. Adamkus apie Ukrainos griovimą, Vakarų neryžtingumą ir grėsmę Lietuvai
DELFI (R.Chairulino nuotr.)
Kovą su sunkia onkologine liga laimintis Valdas Adamkus nerimastingai stebi geopolitinę situaciją. Atsinaujinusi smurto banga Rytų Ukrainoje, neryžtingas Vakarų elgesys ir atviras Vladimiro Putino tyčiojamasis iš civilizuoto pasaulio vertybių – temos, apie kurias šnekėjome su dvi kadencijas Lietuvai vadovavusiu prezidentu.

Lietuva siunčia pagalbą Ukrainai (38)

2015 sausio mėn. 28 d. 16:58
Trečiadienį Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas dėl humanitarinės pagalbos Ukrainai suteikimo, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Klaipėdoje – Rusijos ambasadoriaus kalba ir pažadas kovoti su „rudojo maro atgimimu“ Lietuvoje (213)

2015 sausio mėn. 28 d. 16:48
Aleksandras Udalcovas
M.Milinio nuotr.
Klaipėdoje vyksiančiuose renginiuose, skirtuose šio miesto išvadavimo iš nacizmo 70-osioms metinėms paminėti, dominuoja atributika su Rusijos simbolika.

„Ataka“ prieš Vilniaus savivaldybę: daug triukšmo dėl nieko? STT įžvelgia sąlygas korupcijai (27)

2015 sausio mėn. 28 d. 16:00
Vilniaus savivaldybės registracijos į vaikų darželius sistema neveikia jau daugiau nei dvi savaites, o tuo metu aiškėja, kad daug ir garsiai apie kibernetinę ataką skalambijusi Vilniaus savivaldybė net nesikreipė į prokurorus.