A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (141)
Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

S. Lavrovo išskirtinis dėmesys Lietuvai: ką Kremlius tuo nori pasakyti? (65)

Interviu Švedijos dienraščiui „Dagens Nuheter“ davęs Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas neseniai skundėsi, kad NATO karinė infrastruktūra artėja prie Rusijos sienų, o Lietuva esą yra „agresyviausias rusofobijos branduolys visame NATO aljanse“. Ką iš tikrųjų reiškia toks Rusijos diplomatijos vadovo pareiškimas ir kam jis skirtas?

Rengs naują įstatymą dėl kurortinių zonų (5)

Vyriausybei pirmadienį panaikinus prieštaringą nutarimą Nr. 1025, kuriuo buvo panaikintos apsaugos zonos kurortinėse vietovėse, nuspręsta iš naujo rengti šiuos klausimus reglamentuojantį įstatymą, kurį tikimasi Seimui pateikti jau rudens sesijoje.

Dėl Lietuvos pilietybės žydams – bylų ir aiškinimosi banga (27)

Kodėl nuo praėjusių metų Migracijos departamentas nebesivadovauja galiojančiu Pilietybės įstatymu, pagal kurį nuo 2011 m. balandžio mėn. teisę į Lietuvos pilietybę turėjo žydų tautybės asmenys ir etniniai lietuviai bei jų palikuonys, emigravę 1918–1940 m.? Šį klausimą, neseniai viešėdami Izraelyje, išgirdo Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovai, tačiau aiškaus atsakymo žydams litvakams pateikti nesugebėjo.

„Darbiečiai“ politinės tarybos dėl kainų nori kuo greičiau, premjero darbotvarkė įtempta (12)

Valdantiesiems „darbiečiams“ raginant koalicijos partnerius sušaukti skubią politinę tarybą dėl augančių maisto kainų, aiškėja, kad dėl premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus įtemptos darbotvarkės toks pasitarimas tikriausiai galimas tik šios savaitės pabaigoje arba kitą savaitę.

Višegrado ketvertas ties pagalbos ranką Baltijos šalims (19)

Visi puikiai suvokia, kad dabartinių įvykių kontekste Baltijos šalims yra iškilusi papildoma grėsmė, nes jos ginamumo klausimas visuomet yra problemiškas dėl geografinių priežasčių ir kitų aplinkybių, „Žinių radijui“ sakė Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala.