A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (140)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
140
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Skuba rūpintis mobilizacija (21)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 06:50
Nesiliaujant kariniams susirėmimams Rytų Ukrainoje, mūsų šalies valdžia dar labiau suskato rūpintis galima mobilizacija.

Kretingoje aptikti mįslingi palaikai (5)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 06:40
Specialiai sudaryta mokslininkų komisija netrukus mėgins įminti intriguojančią Kretingos mįslę.

Kovos laukas, kuriame Rusija įleidžia šaknis: daugiau kraujo, daugiau fantazijos (64)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 05:30
Netikra realybė tapo mūsų realybės dalimi. Tik taip galima apibūdinti Rusijos informacinį blitzkriegą ginkluoto konflikto su Ukraina metu, kuris Vakarus privertė netekti žado.

Bažnyčia auką priima ir banko kortelėmis (102)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 22:23
Siekiant surinkti daugiau aukų, kai kurios sostinės bažnyčios leidžia tikintiesiems aukoti ir banko kortelėmis.

Vėl grįžta prie V. Uspaskicho neliečiamybės klausimo (34)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 20:52
Vėl grįžta prie V. Uspaskicho neliečiamybės klausimo
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos valdžios institucijų prašymas panaikinti Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę perduotas nagrinėti Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komitetui.